Akşener’den kendisi tehdit eden Erdoğan’a cevap: Endişeye mahal yok, Türkiye İyi olacak

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında kendisini Rize’deki esnaf ziyareti üzerinden hedef alan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a cevap verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, AKP Grup toplantısında kendisini “Memleketim Rize’ye gidiyor. Gelin hanıma görüldüğü gibi gayet güzel bir ders veriliyor. Bunlar daha iyi günler. Daha neler olacak neler” diye tehdit edip hedef gösteren Erdoğan’a, “Sayın Cumhurbaşkanı diyor ya; dur daha neler olacak! Ben de diyorum ki; endişeye mahal yok. Türkiye İyi olacak!” dedi.

Akşener’in danışmanı Murat İde aracılığıyla Sözcü gazetesine yaptığı açıklama şöyle:

“Öncelikle şaşırmadım, ama üzüldüm. Son yıllarda siyasetteki bu üsluba ve bu dile alışığız, efsunluyuz. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı’na yakışan bir tavır değildir bu. Cumhurbaşkanı, 84 milyon vatandaşının, güven içinde istediği yere gidebilmesinin garantisidir. Ama bakıyoruz, sayın Erdoğan, Rize’deki girişimden övgüyle bahsediyor. Olmaz. Bu Türkiye’nin kadim devlet geleneğine yakışmaz.

Ne kendi gidiyor, ne ortağı gidiyor, milletimizin ayağına biz gidiyoruz, dert dinliyoruz, sorunlarını yerinde tespit edip, iktidarı bilgilendirip, uyarıyoruz. Bu siyaset yolunu açık tutan kıymetli bir iştir. Anlayabilseler, iktidarından muhalefetine, siyaset için önemli bir iştir. Sayın Cumhurbaşkanı diyor ya; dur daha neler olacak! Ben de diyorum ki; endişeye mahal yok. Türkiye İyi olacak!”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin