128 Milyar doları soranlar Erdoğan’ı kızdırdı: Hedef milli projeler!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 128 milyar doların gündeme getirilmesine tepki gösterdi. Hedefin ‘milli ve yerli projeler’ olduğunu savundu. Erdoğan, “Son dönemde yalan ve iftira konusunda vitesi yükselttiler. Man Adası’ndan tank-palet fabrikasına, 128 milyar dolardan son iddialara kadar yalanları tekrar etme strateji izlenmektedir. Türkiye’nin yerli ve milli projeleri saldırıya maruz bırakılmaktadır.” dedi.

Partisi uyuşturucu ticareti yapmakla suçlanan Erdoğan, hedefin ‘güçlü Türkiye’ olduğunu anlattı, “Biz bu yola kefen giyerek çıktık.” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, adı ‘Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ olarak değiştirilen Yassıada’da partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hedefinde ‘tek parti dönemi’, İsmet İnönü ve CHP vardı. Daha önce söylediklerini yine tekrarladı. CHP’nin darbeci olduğunu söyledi.

Erdoğan, özetle şu ifadeleri kullandı:

“Milli iradenin üstünlüğünü tesis etme mücadelemizin önü sürekli darbelerle kesildi. Sadece darbeciler değil onlarla kol kola yürüyen siyasetçi profili de varlığını sürdürüyor. 27 Mayıs 1960’ta darbecileri tahrik ve teşvik eden siyasetçi profili bugün de varlığını sürdürmektedir. Bu zihniyet her dönemde gücü milli irade yerine darbecilerden almayı tercih etmiştir.”

BİZ BU YOLA KEFENİMİZİ GİYEREK ÇIKTIK

“Bizi indirmekten söz edenler yine bunlardır. Bir kaç hafta önce bizi merhum Menderes’in akibeti ile tehdit edenler yine bunlardır. Darbe iması le yürütüle kirli girişimler CHP yönetimi tarafından desteklenmiştir. Biz bu yola çıkarken kefenimizi giyip de çıktık. Darbecilik, ülke düşmanları ile kol kola yürüme hastalığı CHP yöneticilerinin genlerine işlemiştir. Tarihimizin en büyük yönetim reformlarından biri ola Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile önemli bir adım atık ve çok rahatsız oldular. Yeni anayasa ile bu adımı kalıcı hale getireceğiz. Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP, BBP hepsi bu çalışmayı sürdürüyor.”

YENİ ANAYASA MESAJI

“Yeni ve sivil anayasa ile ülkemizi demokraside en üst lige çıkaracağız. MHP kendi taslağını bize sundu. Bizim çalışmamız da tamamlandı, bunları sunacağız. Metinleri bir araya getirip kapsamlı şekilde değerlendirerek ortak bir metin haline dönüştüreceğiz. Meclis’teki tüm siyasi partilerin çalışmalara samimi ve yapıcı bir şekilde destek vermelerini istiyoruz. Arzu ettiğimiz şekilde bir uzlaşma zemini oluşmazsa Cumhur İttifakı ve bizi destekleyen partilerle taslağı milletimize sunmakta kararlıyız.”

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin