Akşener’den Erdoğan’a Peker tepkisi: Bu kepazeliğe ne kadar sessiz kalacaksın?

Sedat Peker’in yayınladığı videolara ilişkin sessizliğini koruyan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bu kepazeliğe ne kadar sessiz kalacaksın?” dedi.

Akşener konuşmasında partisinin “iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem” önerisini de açıkladı.

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sedat Peker’in açıklamalarına ilişkin konuşan Akşener, şunları söyledi:

“Öyle zamanlardayız ki devleti idare edenlerin hangi işine baksak elimizde kalıyor. Bir video fırtınası aldı başını gidiyor. Normalde bizim siyaset anlayışımıza göre parti içi meselelere karışmak olmaz, ama bu iş aile içi meseleler haline gelmiş, hele hiç karışmayız. Ama AK Parti içindeki skandallarla milletin gerçek gündeminin gölgelenmesini istemeyiz. Bu kepazeliği Türkiye değil, dünya takip ediyor. Beyler, Türkiye Cumhuriyeti’nin itibarı söz konusu, cümle aleme rezil ettiniz. Bu işler karşılıklı videolar yayınlamakla, gizemli hikayeler bulandırıp, çarptırmakla olmaz. Ekranlara çıkıp saçmalamakla hiç olmaz. Konuyu yaymakla hiç olmaz. Böyle devlet yönetilmez. Bu iş bütün iddiaları araştıracak şeffaf bir yargı süreciyle olur. Devlet itibarının kişiler üzerinden daha fazla ayaklar altına alınmasına izin verilemez. Yapılacaklar basit, İçişleri Bakanı ve suçlamalara maruz kalanlar kenara çekilir, Cumhuriyet’in savcı ve hâkimleri devreye girer… Adalet bunu gerektirir. Sayın Erdoğan, bu kepazeliğe daha ne kadar sessiz kalacaksın? Alengirli abuk sabuk işlerinizle devletimizi daha fazla yaralamayın. Makamlarınızın sorumluluğuyla gerekeni yapan, memleketimizi küçük düşürmeyin.”

BAHÇELİ’YE RİZE CEVABI: DEĞERLİ KOLTUĞUNDAN KALKACAKSIN

Rize ziyaretini olay çıkarmak için tasarlandığını ileri süren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de cevap veren Akşener, “Madem esnafa gitmemizden rahatsızsın o zaman çok değerli koltuğundan kalkıp milletimin ayağına gideceksin.” dedi.

Akşener, şöyle konuştu:

Ben gezmezsem kim gezecek esnafı muhterem? Büyük ortağın saraydan çıkmıyor, sen de ortada yoksun. Milletimizin derdini kim dinleyecek? En son ne zaman esnaf ziyareti yaptın? En son ne zaman çiftçinin elini sıktın, işsize iş buldun, milletin derdini merak ettin? Biz bu yolculuğa çıkarken milletimize söz verdik, koltuk değil ayakkabı eskiteceğiz dedim. Sen iktidarın küçük ortağısın, madem esnafa gitmemizden rahatsızsın o zaman çok değerli koltuğundan kalkıp milletimin ayağına gideceksiz, Rızalı esnafın, Ispartalı çiftçinin halini hatırını soracaksın. Kürsüden öfke tiradları atmayı bırakıp işini yapacaksın. Nefret siyasetiyle değil hizmet siyasetiyle rekabet edeceksin. Bunları yapamayacaksan da bize gölge etmeyeceksin.”

PARTİSİNİN YENİ PARLAMENTER SİSTEM ÖNERİSİ AÇIKLADI

Meral Akşener konuşmasında, “iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem önerisi”ni de gösterdiği bir video ile duyurdu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni “ucube sistem” olarak tanımlayan Akşener, iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemin detaylarını anlattı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin