Akşener’den Erdoğan’a: Senin işin şeref dağıtmak değil, o anaların evlatlarını yaşatmaktır

6 yıldır PKK’nın elinde rehin tutulan 13 asker ve polisin Gara’da şehit düşmesinin ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir şehit annesini partisinin il kongresinde telefonla aramasına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sert tepki gösterdi.

Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan Akşener, Gara katliamı nedeniyle Erdoğan’ı eleştirdi. Akşener, “Senin işin ‘şeref dağıtmak’ değil, o anaların evlatlarını yaşatmaktır” dedi. Akşener, “Bu işte siyasetin parmağı var mı, yok mu bilmek isteriz” ifadelerini kullandı.

”Başarılı operasyonların müjdesini kendi verip, felaketlerin açıklamasını, valilere, bakanlara havale etmek, devletin değil, algının yönetimidir.” diyen Akşener, ”Çok daha beter cehennemlere, sessizce süzülüp, teröristin hakkından gelip, güvenle çıkan kahramanlarımız, bu kez neden böyle bir sonuçla karşılaştı, anlamak isteriz. Bu işte siyasetin parmağı var mı, yok mu bilmek isteriz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın, yaşamını yitiren bir askerin annesini kongre salonuna telefonla bağlamasına tepki gösteren Akşener, ”Siz, şehit anasını kongreye canlı bağlayıp, felaketten siyaset devşirme peşinde koşabilirsiniz. Biz koşamayız.” dedi.

Akşener, ”Gara’daki kahrolası o mağara, lebalep şehit doluyken; Sen, ‘pandemiye rağmen kongre salonu lebalep dolu’ diye sevinemezsin” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın Gara olayına rağmen partisinin programlarına devam etmesine de tepki gösteren Akşener, ”Siyaseten lazım olduğunda, gömleğinin kollarını sıyırıp, harekât odasından fotoğraf vermeyi biliyorsun. Bu günler, tam da o harekât odasında olman gereken günler. Poz vermek için değil, işini yapmak için orada olman gereken günler. Ama sen ne yapıyorsun? Partinin kongrelerinde, boynunda spor kulübü atkısıyla, espriler yapıp, şakalaşıyorsun. Sarayda konserler düzenletip, hoşça vakit geçiriyorsun. Böyle şımarıklık, böyle izansızlık olmaz.” diye konuştu.

 

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin