Akşener: Ulaklar İmralı’ya gidip gelmeye başladı!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidarla İmralı arasında ‘ulakların gidip gelmeye başladığını’ iddia etti. Akşener, “İlginç bir şey var; İmralı görüşmeleri başladı, Apo ile görüşmeler başladı. Ulaklar gelip gidiyor. Kardeşler, yeğenler gidip geliyor!” diye konuştu.

Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olan Meral Akşener, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Mersin’de belediye başkan adayları Kocamaz’ın yaşadığı sürecin ibretlik olduğunu anlatan Akşener, “Mersin’de biz içimizden vurulduk. Suç duyurusunda bulunduğumuz, iğrenç işlerin ve paranın da döndüğü bir olay bu.” dedi.

ERDOĞAN ÜLKÜCÜLERE VAMPİR DEDİ

Cumhur İttifakı’nda konsolidasyon sorunu yaşandığına dair AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın sözlerinin hatırlatılması üzerine ise Akşener, geçmişte Erdoğan ve Bahçeli’nin birbirleri hakkında söylediği sert sözleri hatırlattı: “Ben bu beka meselesinin bu arkadaşların koltukları sanmıştım önce. Sayın Erdoğan’ın koltuğu tehdit altında değil. Koltuklarda sorun olmadığına göre ne var diye baktığımızda; Cumhur İttifakı’nın birbirlerinin tabanlarına söyledikleri sözleri gördüm. Beka sözleri bu çirkin tabloyu kapatmak için ortaya konmuş bir argüman. Vampir dedi ülkücülere Erdoğan. Bahçeli Can Dündar’a verdiği röportajda bir saat gösterdi, 17-25. Erdoğan’a seni Haliç’te 41 kere yıkayacağım dedi. Alçak, şerefsiz gibi sözler havalarda uçuştu, sonuç itibariyle bir araya geldiler ve ikisi de sözlerinin arkasında kaldığını söylüyor.”

TENCERE KAYNAMIYOR

Meral Akşener’in gündeminde ekonomi de vardı: “Ekonomi çok berbat. Tencere kaynamıyor, gelen faturalar, sebze, meyve yanıyor. Çiftçi perişan, üretim yok. İnsanlar bu yerel seçimde projelerin tartışılmasını istiyor. Bu arkadaşlar ekonomiyi çözmek için çabalayacakken bunu yapmıyorlar.”

Meral Akşener, iktidar partisi ve ortağı MHP tarafından sürekli gündeme getirilen ancak hiç bir adım atılmayan af konusunda da değerlendirmeler yaptı.

IĞDIR’DA BİR ŞEYLER OLUYOR

İyi Parti Genel Başkanı’nın önemli bir iddiası daha vardı: “Sayın Erdoğan 6 milyon insanı PKK’lı olarak tanımlıyorsa bunu bilelim. Böyle diyorsa gereğini yapmalıdır. Madem ki HDP eşittir PKK; kazanmasın. Sonuç olarak biz Iğdır’da bir aday çıkarmadık. İlginç bir şey var İmralı görüşmeleri başladı, Apo ile görüşmeler başladı. Ulaklar gelip gidiyor. (Hükümet ile mi?) Ben bunu böyle deyince Erdoğan, gidip der ki bürokrasi görüştü. Kardeşler, yeğenler gidip geliyor. Orada başka bir iş birliği olduğuna inanıyorum, Iğdır’da.”

‘AF’ CİDDİYE ALINMASI GEREKEN BİR KONUDUR

Meral Akşener, çıkarılacağı iddia edilen af konusunda da açıklamalarda bulundu: “Kategorik olarak karşı değiliz ama neyin nasıl yapılacağını görmemiz lazım. Fakat soyut konuşuluyor. Kader mahkumları var doğrudur. Bunlarla ilgili çalışma yapılabilir. Bizim desteğimiz lazımsa elbette verilir. Ama af çok konuşulduğu zaman tehlikelidir.Konuşup yapmadığınız zaman cezaevindeki insanların gönlü kırılır. Af konusu ciddiye alınması gereken bir konudur.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin