Akşener cephesinden AKP’yi karıştıracak iddia

Meral Akşener liderliğinde kurulacak siyasi partide yer alan Milletvekili Nuri Okutan, AKP’lilerin kendilerine ‘iyi yolda olduklarını’ söylediklerini belirterek iktidar vekillerinden de kendilerine katılım olacağını öne sürdü

Meral Akşener liderliğinde kurulacak siyasi partide yer alan Milletvekili Nuri Okutan’dan AKP’yi karıştıracak bir iddia geldi. Okutan, iktidar vekillerinden de kendilerine katılım olacağını söyledi ve tahmini oy oranlarını açıkladı.

“TBMM’de grubumuz olacak”

KRT’de Çağlar Cilara’nın programına konuk olan Okutan, “Meral Akşener liderliğinde yeni kurulacak olan parti TBMM’de grup kurabilecek mi?” şeklindeki soruya verdiği yanıtta, “Biz net bir şekilde sizin cevabınızı verelim, biz Meclis’te grup kurabileceğiz. Bir taraftan entelektüel, zihinsel alt yapıyı hazırlayıp diğer taraftan teşkilatlanma çalışmalarını yürütüyoruz” dedi.

 “AKP’den de katılım olacak. Oy oranımız yüzde 26”

Meclis’te AKP’lilerin kendisine, ‘iyi yoldasınız, devam edin’ dediğini söyleyen Okutan, Akşener’in kuracağı partinin Meclis grubu oluşturmasına AK Parti’den de destek geleceğini söyledi. Okutan anketlerde Meral Akşener’in kuracağı partiye oy verecek olanların yüzde 26 olarak gözüktüğünü de ifade etti.

 

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin