Akşener: Bilim Kurulu tam karantina istedi, Erdoğan reddetti!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tam karantina isteğini ancak AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talebi reddettiğini söyledi.

Gazeteci Cüneyt Özdemir’e konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, koronavirüs salgını hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bilim Kurulu’nun önerilerinin Erdoğan’a bağlı olduğunu kaydeden Akşener şöyle konuştu: “Tam karantina istediklerini bizler biliyoruz. Bunun yerine getirilmesi gerekirdi. Ama Erdoğan bunu reddetti. Bilim insanlarına buradan çağrım var. Ne önerdiklerini milletle, vatandaşla bizlerle paylaşmak mecburiyetindeler. Eğer dedikleri olmuyorsa da istifa etmek zorundalar. Onlar siyasi bir makam değil, onlar bilim insanı. Çoğu da ona buna mecburiyeti olan insanlar değil. Bu kişiler eğer dedikleri olmuyorsa bunun da gereğini yapmaları lazım. Çünkü Türk bilim dünyası bunun vebalini taşıyamaz.”

AKŞENER: BİZ SAYIN ERDOĞAN’IN DÜŞMANI DEĞİLİZ

Salgın döneminde sırt sırta verilmesi gerektiğini söyleyen Akşener, “Biz Sayın Erdoğan’ın düşmanı değiliz. Dolayısıyla yapılabilecek konularda biz de bildiklerimizi paylaşmayı sürdürüyoruz. Ama kırmızı kuvvetler mavi kuvvetler dili devam ediyor. Acemi oldukları ortaya çıktı. ‘Sizin dediğinizi yapmayacağım kardeşim’ diyor. Ama muhalefet partisinin de akıllı önerileri var.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin