Siyasi tutukluları terör sepetine koyan AKP’li Özlem Zengin’e tepki!

TBMM’de devam eden infaz yasa tasarı görüşmelerine, yüzündeki maskeyi işaret ederek ‘aslında ne kadar özgürmüşüz’ diye başlayan AKP Tokat Milletvekili ve AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in siyasi tutukluların tamamını terör sepetine koyması sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Dünyada yaklaşık 95 bin kişinin ölümüne neden olan koronavirüs salgınında cezaevlerinde bulunan AKP’ye muhalif 10 binlerce insanı koronavirüse teslim eden AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in ‘‘Çalışmaktan kaçan yok. Şimdi hapishaneler, sorucam ben darbeciler olmasın mı cezaevinde, PKK’lılar olmasın mı cezaevinde, DHKP-C liler olmasın mı cezaevinden, kasten adam öldürenler olmasın mı?’’ şeklinde konuştu.

TBMM’de devam eden Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’yle ilgili tartışmalar sürüyor.

Yüzüne taktığı bir maske ile özgürlüğünün kısıtlandığını ifade eden Özlem Zengin, hiçbir şiddet eylemine karışmadıkları halde irtibat, iltisak gibi ithamlarla ‘terör örgütlerine mensubiyet’ ile suçlanan on binlerce insanın maruz kaldığı adaletsizliği ise görmezden geldi.

AKP ve Erdoğan’a muhalif olduğu için cezaevine atılan siyasi tutukluların hepsini terör örgütü sepetine koyan AKP’li Özlem Zengin, yoklama alındıktan sonra Genel Kurulu kapatmak isteyen muhalefete şu şekilde hitap etti: “Biz af kanununu MHP ile getirdik. MHP ve AK Parti grubu bütün milletvekillerimiz buradaydı. Bazı arkadaşlarımızın sağlık açısından burada bile olmaması gerekiyor. Biz serbest çalışmak için anlaşmıştık. Biz istediğiniz kadar buradayız. Çalışmaktan kaçan yok. Şimdi hapishaneler, sorucam ben darbeciler olmasın mı cezaevinde, PKK’lılar olmasın mı cezaevinde, DHKP-C liler olmasın mı cezaevinden, kasten adam öldürenler olmasın mı?”

Özlem Zengin’in bu sözleri sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Gazeteciler, yazarlar, hukukçular, insan hakları savunucuları, avukatlar, öğretmenler, akademisyenler, ev hanımları ve twit atan atanların AKP’ye muhalif olduğu için hapiste tutulduğunu belirten sosyal medya kullanıcıları AKP’li Özlem Zengin’i eleştirdi.

Binlerce sosyal medya kullanıcısı AKP’li Özlem Zengin’e adalet  çağrısı yaptı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin