Akşener: Aynı olgunluğu Damat’tan ve Tarım Bakanı’ndan da bekliyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun görevinden istifa ettiğini açıklaması üzerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de istifa etmesi gerektiğini söyledi.

10 Nisan’da ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası yaşanan kaosun sorumluluğunu üstüne alarak istifa ettiğini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener aynı olgunluğu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den de beklediğini açıkladı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Akşener, şu ifadeleri kullandı: ‘‘Hatayı ve başarısızlığı kabullenmek, sorumluluğunu üstlenmek olgunluk gerektirir. Sayın Süleyman Soylu’ya göstermiş olduğu olgun davranış nedeniyle teşekkür ediyorum. Aynı olgunluğu başarısızlıklarıyla birer marka haline gelmiş Damat’tan ve Tarım Bakanı’ndan da bekliyorum.’’

SOKAĞA ÇIKMA KARARINI ERDOĞAN’IN ALDIĞINI AÇIKLAYAN SOYLU DAHA SONRA ÇARK ETTİ

10 Nisan’daki sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklama yapan Soylu, önce kararının AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından alındığını açıklamış ardından da sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine sorumluluğunun her yönüyle kendisine ait olduğu belirtmiş, “Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. Ben bunun öngöremedim.” demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin