AKP’ye ‘ihraç’ tepkisi: ‘Seni kılıcımla düzeltirim ya Ömer’ mucibince davranıyorsun, ihanetle suçlanıyorsun!

AKP eski Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ

AKP Merkez Yürütme Kurulu‘nun (MYK) aralarında eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun da olduğu dört ismi, partiden kesin ihraç talebiyle parti merkez disiplin kuruluna sevk etmesinin yankıları sürüyor.

Partiden ihraç edilmesi istenen isimlerden AKP eski Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ “Dost acı söyle” diyerek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Solcuların döneği, sağcıların haini hiç bitmiyor.” dedi.

Bir şeylerin ters gittiğini, yanlış işlerin olduğunu söyleyenlerin dışlandığını ifade eden Manisa eski Milletvekili Özdağ şu ifadeleri kullandı: “Seçmen sandıkta net mesajlar veriyor ve bu mesaj maalesef algılanmıyor. ‘Seni kılıcımla düzeltirim ya Ömer!‘ mucibince bir tavır takınıyorsun davaya ihanet ile suçlanıyorsun.

“İhanet edenler, her yanlışa alkış tutanlardır”

‘Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır’ düşüncesiyle fikirlerini ifade ediyorsun hakarete varan pespayelikler ile muhatap oluyorsun. Halbuki ortada bir dava varsa; davaya ihanet edenler doğru bildiklerini söyleyenler ve bunu haykıranlar değil, yapılan her yanlışa alkış tutanlardır.”

Partiden ihraç edilmesi istenen isimlerden Sakarya eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Adaletin arandığı bir günde alınan bu haksız karar çok tartışılacaktır” sözleriyle karara tepki gösterdi.

Yanlışı söyleyen partide kalamıyor

AKP’den kesin ihracı istenen dördüncü isim olan 26’ıncı Dönem İstanbul Milletvekili Abdullah Başcı da T24’e şu yorumu yaptı: “Şunu gördük biz AK Parti’de yanlışları söylemenin, eleştiri yapmanın kalmadığını gösteren bir durum. Biz ne konuştuysak konuşmamıza yine devam edeceğiz. Konuyu Başbakanımızla (eski başbakan Ahmet Davutoğlu) değerlendireceğiz, gerekli açıklama yapılır.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin