AKP’nin sonu çok daha kötü olacak!

YORUM | ERHAN BAŞYURT

Önce eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘siyasi ayak’ açıklamaları AKP’yi çıldırttı.

AKP’li 6 vekil Başbuğ’a hakaret, AKP lideri Tayyip Erdoğan da Kılıçdaroğlu’na tazminat davası açtı.

***

Oysa ortada iddia edildiği gibi bir ‘fetö’ varsa (kişisel olarak olmadığına inanıyorum), bunun siyasi ayağı iddia edildiği gibi AKP’dir…

Ev hanımının, öğrencinin, çiğ köftecinin, baklavacının bile suçlandığı ve soruşturulduğu bir ‘örgüt’ içinde nasıl olur da, siyasi olmaz?

Siyasetçi ve toplum, süt ve kaymak gibidir. Süt halk, kaymak tabaka da siyasilerdir. Süt ne ise, kaymağı da o olur… 

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu eski Başkanı Mustafa Yeneroğlu dün açıkladı, sadece 2016-2018 arasında 1 milyon 56 bin insan ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçlamasıyla soruşturma geçirmiş. 

Her 40 seçmenden birisi terörist olmakla suçlanmış, soruşturulmuş, 300 bini gözaltına alınmış, 100 bini tutuklanmış ama bu seçmenin oy verdikleri arasında tek bir ‘terörist’ yok!

Olmaz… Eşyanın tabiatına aykırı…

BU YAZIYI YOUTUBE’TA İZLEYEBİLİRSİNİZ ⤵️

Kamudan 150 bin insan ‘terörist’ suçlamasıyla atıldı.

Bakıldığında bunların çoğunluğu, AKP döneminde terfi almış, 15 yıl AKP’li bakanlara hizmet vermiş… 

Ama 15 yıl ülkeyi yöneten hiçbir AKP’li bakan, hiçbir AKP’li başbakan sorumlu olmayacak… Akıl var mantık var…

En kötü ihtimalle, bir çok muhalifi cezalandırdıkları “üye olmamakla birlikte terör örgütünün amaçlarına hizmet etmekten…” ağır suçlular. “Yardım ve yataklık yapmaktan…” ağır suçlular… “Görevi ihmalden…” ağır suçlular… 

***

AKP ve Erdoğan hiç kusura bakmasın, daha sonra ‘terör örgütü’ ilan ettikleri Cemaat’in 2010 referandumunda ve 2011 seçimlerinde kendilerine verdiği destek açıktandı. 

Açık bir işbirliği ve sorumluluk var. 

Başbuğ’un açıkladığı gibi, sonradan ‘terörist’ ilan edilen askerlerin önlerini açan yasal düzenlemeler AKP tarafından bir gece yarısı operasyonu ile çıkarıldı.

Tamamı AKP tarafından terfi ettirildi… Korundu…

AKP’li bakanlara ve başbakanlara hizmet verdiler…

Onlar suçlu olacak ama onları koruyan ve kollayanlar suçsuz. Olmaz…

CHP’li eski vekil Eren Erdem ve Sözcü yazarları bile “üye olmamakla birlikte bu örgütün amaçlarına hizmet” suçlamasından ceza aldılar. AKP’lilerin almaması düşünülemez… 

***

Bir de ‘terör örgütü’ olmak suçlamasıyla KHK ile kapatılan okullar, dershaneler ve üniversiteler var.

‘Terör propagandası’ suçlamasıyla KHK ile kapatılan medya kuruluşları var.

Bu okullarda çocuklarını okutanlar, bu medya kuruluşlarında yazılar yazıp, özel beyanat verenler de suçlu olmak zorunda…

***

Daha önce “Siyasi ayak… Bildiklerimi paylaşırım” başlığı ile yine bu köşede bir yazı kaleme almıştım.

Sadece “kamuda temizlik yetmez, siyasette de temizlik olmalı” (!) demiştim.

Ben böyle bir terör örgütünün varlığına inanmıyorum. Ancak AKP madem inanıyor, hatta “Biz ilan ettik” diye övünüyor. O halde, inandığı ve milyonlarca insanı mağdur ettiği ‘giyotin’den kendisi de geçmeli. 

Hukuk önünde eşitlik ve adalet gereği… 

***

O yazıda da önermiştim. Tekrar hatırlatayım. Siyasette temizlik için, kamuda ve TSK’da tasfiyeler için kullanılan ‘fetömetre’ kriterleri uygulanmalı…

Sıradan vatandaşa uygun görülen yargı kriterleri, siyasilerden de esirgenmemeli… 

***

Son olarak bir hatırlatma daha, başlattığı yangının kendi evini yakmayacağını sanan ve kendisini güvende hisseten AKP, bilsin ki kendisini de ‘giyotin’e götürecek taşlar çoktan döşendi… O tarla çoktan sürüldü…

15 Temmuz Çatı İddianamesi’nde “söz konusu terör örgütünün yasal düzenlemeler çıkarttıracak kadar güçlü olduğu” ifadesi kayda geçirilmiş.

Başbuğ’un yönelttiği yasa değişikliği suçlaması sadece o düzenlemelerden birisi…

Bir de CHP’nin gündeme getirdiği AKP’nin 2004’te imza attığı MGK kararı var.

Yani AKP, 17/25 Aralık’tan sonra ‘terör örgütü’ ilan ettiği bir yapıyı 2004’ten itibaren bilerek ve kasıtlı şekilde korumuş durumda. 

***

AKP bu suçlamalardan yargılanır mı? diye soranlara tek bir tavsiyem var “AKP ve Cemaat’i Bitirme Planını” oturup bir kez daha okusunlar.

Plan’ın birinci kısmı AKP eliyle hayata geçirildi. Cemaat bitirildi!

AKP’nin sonu çok daha kötü olacak!!!

1 YORUM

  1. Erhan bey!

    Birşey bildiğimden değil, düz mantık yürütme diyelim aklımdaki soruyu sorayım;

    Erdoğan’ın Pakistan dönüşü açıklamalarına dayanarak, 15 temmuz planlarını Başbuğ’a yakın Avrasyacılara yaptırmış olabilir mi? Kendinden emin halini buna yorabilir miyiz?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin