AKP’li Ünal, Emine Erdoğan’ın Hermes çantasına kıyamadı

NTV canlı yayınında açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Fransız mallarını boykot çağrısı sonrası yeniden gündeme gelen Emine Erdoğan’ın ‘Hermes’ çantasıyla ilgili konuştu. Çantanın yakılmasına kıyamayan Ünal, ‘‘Bedelini ödediğiniz ürünü boykot etmezsiniz’’ dedi.

Erdoğan’ın Fransız mallarını boykot çağrısı sonrası Emine Erdoğan’ın 50 bin Euro değerindeki Hermes marka çantasıyla ilgili konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı:

‘‘Vatandaşta Fransız malı alacak hal mi kaldı? Askıda ekmek diyorsun. Adama ekmek gösteriyorsun. Sonra da Fransız mallarını boykot edeceğiz diyorsun. Sen uygularsın, Saray sosyetesi uygular. Sanki servisçi esnafı akşam eve gidince eşine bir şişe Fransız parfümü götürüyor… Adam ekmek bulamıyor ekmek… Saray sosyetesi uygulasın, Fransız uçakları var. Hemen satsın. Emine Hanım’ın (Erdoğan) 50 bin euroluk bir çantası var onu da Saray’ın bahçesinde yaksın.’’

”BEDELİNİ ÖDEDİĞİNİZ ÜRÜNÜ BOYKOT ETMEZSİNİZ”

NTV’de konuşan AKP’li Ünal bedeli ödenen ürünlerin boykot edilemeyeceğini savundu.

Ünal şöyle konuştu:

”Boykot kararına destek vermesi gereken bir genel başkan meseleyi çantaya indirgeyen bir tavır sergiliyor. Boykot sizin satın aldığınız ürünle ilgili değil. Bedelini ödediğiniz ürünü boykot etmezsiniz. Boykot yeni ürün tüketimiyle ilgili bir durum. Konuyu merkezinden uzaklaştıran bir dil görüyoruz. Bu meselede kendisinin tepki koymasını zaten beklemiyorduk.

Avrupa, üzerinde yükseldiği tüm değerleri reddetmiş durumda. Devletler arası ilişki açısından ülkeler birbirleriyle gerilimler yaşayabilirler. Macron’un cumhurbaşkanı olarak aldığı siyasi pozisyon kabul edilebilir değil. Doğrudan Peygamber Efendimize hakaret içeren karikatürlerin kamu binalarına yansıtılması kabul edilemez. Bunu kınayan birçok Fransız siyasetçi var.

Fransa Cumhurbaşkanı ergen tavrıyla yaptırımlardan bahsediyor. Muhalefet liderleri, Millet İttifakı’nın paydaşları bir kere olsun ulusal meselede Türkiye’yi suçlamaktan vazgeçsinler de bir kere olsun Türkiye karşıtlarına cevap versinler, hadi oradan desinler. Recep Tayyip Erdoğan’ı kıymetli yapan bu milletin teveccühüdür.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin