AKP’li Özlem Zengin’den şimdi de ‘pembe’ yalan

AKP Grup Başkanvekili Özlen Zengin, yalan ve iftiraya doymuyor. Zengin son olarak cezaevindeki Hizmet Hareketi’ne mensup kadınların hamile kalma oranının 4 kat arttığını iddia etti.

Özlem Zengin, “Pembe Oda denilen uygulamayı biz getirdik ve çok da doğru yaptık ama FETÖ’cüler bunu kullanarak cezaevinde hamile kalıyorlar. Maksatları da Türkiye’yi karalamak.” dedi. Söz konusu ‘Pembe Oda’ uygulamasından Hizmet Hareketi’ne yönelik soruşturma kapsamında tutuklananlar da dahil olmak üzere terör suçlamasıyla hapis yatanlar faydalanamıyor.

Özlem Zengin’le konuşan Habertürk’ten Fatih Altaylı’nın yazısının ilgili bölümleri şöyle: “Ömer Faruk Gergerlioğlu diye FETÖ’cü bir vekil var (Burada araya girip Özlem Hanım’a bunun bir itham olduğunu söylüyorum). Bu kişi aylardır beni başörtülü kadınlarla karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Beni bu kadınların haklarını savunmayan biri gibi göstermeye çalışıyor. Olay iki ay geriye gidiyor. Gergerlioğlu beni duyarsızlıkla itham ediyor ama ben o sırada Covid’den hastanedeyim. Bunu bile bile beni itham ediyor. Kadınlara yönelik cezaevinde şiddet varmış ve ben bunu savunuyormuşum.

SADECE UŞAK’TA İŞKENCE YOK DEDİM

Yok öyle bir şey.
– Ben kadına yönelik kötü muamele yok der miyim? Ben sadece Uşak’ta böyle bir olay yok dedim. Çünkü gidip inceledim. 4 kadın polis ile konuştum ki bunlardan üçü başörtülü. İçişleri Bakanı ile konuştum. Bu kişilerin avukatları ile konuştum. Bu sırada bana söylenen bir şey yok, bir şikayet yok, bir iddia yok.

– Ben de Uşak’ta böyle bir şey olmamış dedim. Komisyon da gitti, rapor tuttu. Tüm bunlar olurken yapılmış bir şikayet de yoktu. Ben bunu söyledim. Sonra sözü edilen 29 kişiden 4’ü şikayet dilekçesi vermiş. Sonradan. Olabilir buna da bir itirazım yok.

KEŞKE KADIN YERİNE ‘İNSAN’ DESEYDİM

– Bakın Fatih Bey, bir avukatım ve ömrüm kadınların mücadelesi ile geçti. Tacizin, tecavüzün, aile içi şiddetin uzun yıllar saklandığına tanık oldum. Her yerde olur bunlar ve bunu anlarım ama cezaevinde kötü muamelenin saklanması aynı şey değil. Ben bunu vurgulamaya çalıştım. ‘Onurlu ve ahlaklı bir kadın bunu 1 yıl saklar mı?’ dedim. Yanlış söyledim, haklısınız. Keşke kadın yerine ‘insan’ deseydim.”

– Özlem Zengin’e göre kendisinin hedef haline getirilmesinin asıl nedeni FETÖ’cü kadınlarla ilgili iddiaları. “Fatih Bey, çok açıkça dile getirdim. Cezaevlerindeki FETÖ’cü kadın tutuklu ve hükümlülerin hamile kalma ve doğum yapma oranları diğer kadın mahkumların tam 4 katı. Pembe Oda denilen uygulamayı biz getirdik ve çok da doğru yaptık ama FETÖ’cüler bunu kullanarak cezaevinde hamile kalıyorlar. Maksatları da Türkiye’yi karalamak. Cezaevinde anne çocuk fotoğraflarını dünyaya göstermek. Ben bunu söylediğim için hedefteyim” diyor.”

2 YORUMLAR

  1. Sen aradığını bu temiz insanlardan bulamayacaksın.Seni onurlandıracak biri veya birileri mutlaka karşına çıkacak . O gün sana pembe mutluklar dilerim.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin