AKP’li Metiner’den protestoculara: Haddinizi anladığınız dilden bildirmesini biliriz

Eski AKP Milletvekili ve ‘yandaş’ Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Binali Yıldırım’ı operada protesto edenlere tehditler savurdu: “Haddinizi anladığınız dilden bildirmesini biliriz.”

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nce sahnelenen Yeniden Doğuş operasının gösterimine katılan AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım seyirciler tarafından “Her şey çok güzel olacak” sloganları ile protesto edilmişti.

Metiner, konuyu Star’da yayımlanan “Mustafa Kemal’ın askerleri’ymişler!” başlıklı köşe yazısında ele aldı.

Metiner’in yazısı özetle şöyle:

“Kin ve nefret kusan bir tavır. Bir yanda “Her şey çok güzel olacak!” temennisi, öte yanda çirkin, düzeysiz ve kindar bir tepki! Kendileri iktidarda değilse “Her şey çok çirkin!”, kendilerinin iktidarı bir tek “çok güzel!”… Buna düpedüz demokrasi hazımsızlığı, ayrımcılık ve kindarlık derler! Her şeyin çok güzel olacağı vaadinde bulunanlar nedense çirkeflikte en önde gidiyorlar.

O koca koca adamlar ve kadınlar sonra bir ağızdan böğürüyorlar: “Mustafa Kemal’in askerleriyiz!”

Ne çok seviyorlar asker olmayı! Bir de sorarsanız “Koşulsuz biata ve itaata karşıyız. Lider kültüne hayır” derler! “Ötekileştirmeye ve kutuplaştırmaya karşıyız” derler.

Oysa yaptıkları düpedüz bu! Yıldırım’ın şahsında AK Partilileri Mustafa Kemal üzerinden ötekileştiriyorlar. Hem ötekileştiriyorlar hem de düşmanlaştırıyorlar.

Bu nasıl bir kindir ya!

Kimin askeri olursanız olun o sizin tercihiniz. Lakin sizin gibi düşünmeyenleri Mustafa Kemal üzerinden imha edilmesi gereken bir düşman gibi görüp azgınca saldırırsanız haddinizi aşmış olursunuz.

Kimin askeri veya elemanı olursanız olun haddinizi bilmezseniz, edep sınırlarını aşarsanız, kibirli ve küstah bir tavırla kininizi üstümüze boca etmeye kalkışırsanız, dahası densizce bize parmak sallamaya devam ederseniz size haddinizi anladığınız dilden bildirmesini biliriz.”

http://tr724.wpengine.com/operaya-giden-binali-yildirima-protesto-her-sey-cok-guzel-olacak/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin