AKP’li meclis üyesinden intiharlardan AKP’yi sorumlu tutan vatandaşlara hakaret: Hükümete havlıyor

Geçim sıkıntısı nedeniyle bir günde 4 kişinin intihar etmesinin ardından AKP iktidarını eleştiren vatandaşlara ‘Havlıyor’ diye hakaret eden Battalgazi Belediye Meclis Üyesi Leyla Keleş, gelen tepkiler üzerine Twitter hesabını kilitledi.

Malatya Battalgazi Belediyesi’nin AKP’li Meclis Üyesi Leyla Keleş, ekonomik kriz sonucu intihar eden vatandaşlar için AKP iktidarının sorumluğunun olmadığını bütün suçun intihar eden kişilerin komşularında olduğunu belirtti.

Yurdun dört bir yanında peş peşe yaşanan intihar haberleri üzerinden AKP iktidarı eleştirenlere karşı AKP’yi savunmak için Twitter hesabından paylaşımda bulunan AKP Battalgazi Belediye Meclis Üyesi Leyla Keleş, “Komşusu intihar edene kadar haberi olmayan Müslüman, intihar ederken videosunun çekip paylaşıyor. Bunun üzerinden de hükümete havlıyor! Peki sen durumu yetkililere bildirdin mi önceden? Ya da bir gün 100 TL borç verdin mi? Video paylaşıp vicdanını rahatlamak ne kolay değil mi?” ifadelerini kullandı.

Partisini eleştiren vatandaşları köpeğe benzeterek hakaret eden Leyla Keleş yoğun tepkiler üzerine Twitter hesabını kilitledi.

3 YORUMLAR

  1. Kadının hakaret etmesi yanlış. “Sadece Hükümeti eleştirmeyin; homşusu açken tok yatan bizden değildir” hatırlatması ise doğru ve yerinde… İşin bu yönünün de ele alınması lazım.

    • bence bu kadin Allah bir dese bile inanmayin. agzi temiz yuregi temiz vicdani temiz insan degil bir kere. hatta bana gore insan bile degil bu a.k partilileri ve sevicileri. komsusunu ac biraktirana kadar insan gibi, adaletli, vatandasini soyup sogana cevirmeden yonetselerdi, herkes rahat rahat uyurdu sumeyra adali.

  2. Toplumda eskidende intihar vakıaları oluyordu. Ancak ekonomik nedenlerle olanlarına pek rastlamazdık. Bir siyasetçi bu tip vakalar arttığında din görevlisi gibi nasihat etmek yerine Halkı rahatlatacak adımları dile getirmeli ve hesap verme psikolojisine girmeli. Ahlaki mesaj vermek akp lilerin en yoğun kullandığı kaçamak metodudur. Bana göre siyasi manevralar gereği yapılan askeri hareketlerde hayatını kaybeden askerimizin ardından hesap verecekken şehit vatan toprağı güzellemeleri ile işin içinden çıkmakta aynı şey. Yani evet şehit şehittir evet komşu hakkı vardır ama siyasilerin bu argümanları kullanma hakkı yoktur. Onlar hesap vererek yönetim işini icra edecekler. Bunun ayrımını iyi yapmak lazım.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin