AKP’li belediye köpek katliamını da feto’ya bağladı

Kayseri’de yaşanan köpek katliamı iddialarına ilişkin AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada iddialar feto hezeyanıyla ilişkilendirilirken, “birlik ve bütünlüğü yaralamaya yönelik yayınlartn” yapıldığı ileri sürüldü.

800’e yakın köpeğin bulunduğu Kayseri Molu Köpek Barınağı’nda bu hayvanların bulunmadığı haberleştirilmişti. Hayvanların iğne ile uyutularak öldürüldüğü konuşuluyordu. Belediye suçluları bulmak yerine, ‘birlik ve bütünlüğü yaralamaya yönelik yayınlar’  diyerek işi feto paranoyasına bağladı. Belediye açıklamasında “15 Temmuz darbe girişimi sonrası yaşananlar çerçevesinde ülkemizde oluşan birlik ve bütünlüğü yaralamaya yönelik yayınlar gündem değiştirme gayretinin bir ürünü olarak değerlendirilmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Konuya ilk dikkati çeken yayın Evrensel gazetesi olmuştu. Kayseri Hayvanları Koruma Derneği, ellerinde köpeklerin uyutulduğunun fotoğrafları olduğuna dikkat çekti.

NE OLMUŞTU?
1 Ağustos’ta Kayseri Molu Köpek Barınağı’ndaki yavru köpeklerin iğne ile öldürüldüğü iddia edildi. Ayrıca barınakta daha önce 800’e yakın yetişkin köpeğin bulunduğu, şimdi ise bu hayvanların da barınakta olmadığı belirtildi. CHP milletvekilliği döneminde Hayvan Hakları Alt Komisyonunda yer alan Melda Onur, böyle bir suçu işleyenlerin para cezası yerine hapis cezası ile cezalandırılması gerektiğini söyleyerek, “Bu olaydan sonra Hayvanları Koruma Kanunu yeniden gündeme gelmeli ve Meclisten geçmeli” diye konuştu.

HAYVANLARI KORUMA DERNEĞİ: ELİMİZDE HAYVANLARIN UYUTULDUĞUNUN FOTOĞRAFLARI VAR
Evrensel’den Alicem Aydın’ın haberine göre, Kayseri Hayvanları Koruma Derneği, sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı fotoğraflarla hayvanların iğne ile ‘uyutulduğunu’ iddia etti. Dernek Başkanı Nilgün Uzel, “Hayvanların uyutulduğunu biliyorduk fakat ispatlayamıyorduk. Şu an elimizde fotoğraflar var” diye iddia etti.

800 KÖPEĞİN AKIBETİ BELLİ DEĞİL

Uzel, ayrıca Kayseri Molu Köpek Barınağında önceden 800’e yakın köpeğin olduğunu, şu an ise barınakta köpeklerin bulunmadığını öne sürerek, “Köpek barınağının müdürüne köpeklerin nerede olduğunu sordum, cevap vermedi. Yavrular iğne ile uyutuldu, fakat yetişkin köpeklere ne oldu, bunu bilmiyoruz” dedi.

barınak3

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin