AKP’li başkanın yeni görüntüsü: Yönetemeyeceğim adamı atarım!

Ordu’da belediye işçilerini sendikadan istifaya zorlayan Gürgentepe ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Yaşar Şahin’in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Kalabalık bir işçi grubuna istifa baskısı yapan Şahin’in istifa etmek istemediğini söyleyen kadını “Çık dışarı!” diyerek odasından kovuyor. İşçilerin elleri önden bağlı çaresizce ayakta dizildiği görülüyor.

Biri hayatını kaybeden asker yakını iki kadın işçiyi makam odasında hakaret ederek sendikadan istifaya zorlayan Yaşar Şahin’in yeni görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Aynı günün sabahında Yaşar Şahin’in makam odasında çekilen ve kalabalık bir işçi grubunu istifaya zorladığı görüntülere yansıdı.

Halktv’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, aralarında hayatını kaybeden asker yakını Sevinç Karaca’nın da olduğu 20-30 kadar işçiyi makam odasında karşısına dizen Şahin, işçilere tek tek “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” diye soruyor.

Şahin, işçilere hitaben, “Ben yönetemeyeceğim adamı atarım, bu dik kafaları atacağım da zaten. Size bu güveni kim veriyorsa o başkanlarınızla çalışırsınız. Ben belediyeyi düzeltelim diyorum, adam gibi yönetelim diyorum pazarlık yapıyorsunuz.” ifadelerini kullanıyor.

İSTİFA ETMEK İSTEMEYEN İŞÇİYİ ODASINDAN KOVDU

Sevinç Karaca’ya da aynı soruyu yönelten Şahin, “İstifa etmeyi düşünmüyorum.” cevabı alınca, “Sen bu kadar delikanlıysan, ben o kadar enayi değilim.” diyerek kadını odasından kovuyor.

Şahin’in yüz yüze istifa baskısı yaptığı işçilere danışmanının mesaj atıldığı ortaya çıktı. Whatsapp gruplarından atılan mesajlarda, “Arkadaşlar sendikadan istifa edecek olanlar için yarın akşama kadar süre var. En son yarın akşam istifa çıktılarınızı getirir misiniz?” ifadelerine yer verildi.

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, başkanın küfür etmediğini savunarak davranışından ötürü gerekli disiplin işleminini başlatıldığını söylemişti. Özhaseki, “Cezası neyse veririz.” demişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin