AKP, salgın tedbirlerinden muaf; ‘tam kapanma’ döneminde tam kadro cenaze töreni!

Vatandaşlar ‘tam kapanma’ kararı alındı ancak AKP’liler için ayrıcalıklı uygulamalar tam gaz sürüyor. İktidar temsilcileri söz konusu tedbirlerden fiili olarak muaf tutuluyor. Yasak sadece düz vatandaşlarla, muhaliflere işliyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede 88 yaşında vefat eden Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın babası Ahmet Galip Yıldırım’ın cenaze namazına katıldı. Cenazede ne tedbirlerle getirilen kişi sınırlamasına uyuldu ne de sosyal mesafeye. ‘Tam kapanma’ kararına göre cenazelere en fazla 10 kişinin katılması ve sosyal mesafe tedbirlerine uyulması gerekiyordu. Ancak cenazede yüzlerce kişi vardı.

Yıldırım için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde cenaze namazı kılındı. Namaza, Yıldırım’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları katıldı. Ahmet Galip Yıldırım’ın cenazesi, Çengelköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin