CHP’li Taşcı: RTÜK Başkanı, ‘lebaleb’ görüntüleri kullanmayın talimatı verdi

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin

CHP’li RTÜK üyesi İlhan Taşcı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in televizyon kanallarının yöneticilerine ‘lebaleb’ görüntüleri kullanmamaları için özel hattan talimat gönderdiğini iddia etti. İlhan Taşcı, konuya ilişkin Twitter paylaşımında, “RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, bugün televizyon kanallarının yöneticilerine özel hattan bir ‘talimat’ gönderdi. Televizyonların lebalep görüntüleri kullanmamaları; bunun yerine ‘boş cadde ve sokak görüntülerinin kullanılmasını’ istendi! Stadlar, kongreler gösterilmeyecek!!!” ifadesini kullandı.

AK Parti kongreleri ve kalabalık cenaze törenleri eleştiri konusu olurken son olarak da Adana Demirspor maçına taraftar alınması tepki toplamıştı. Samsunpor Başkanı Yüksel Yıldırım, konuya ilişkin olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun oğlunu işaret etmiş ve “Neden Adana Demirspor her yere rahat rahat giriyor? Süleyman Soylu’nun oğlu dediler açık açık bunlar konuşuluyor. Emniyet müdürü karşısında önünü ilikliyor. Bunlar açık açık söylendi. Türk futbolu bitmiş.“ demişti. Soylu’nun tepkisi üzerine ise Yıldırım özür dileyerek, ‘yanlış anlaşıldığını’ söyledi.

1 YORUM

  1. Yatay olunca öyle “lebaleb leblebi” gibi görünüyorlar, dikey formata çevirip öyle göstersinler “sırık fasulye” olsunlar…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin