AKOM uyarmıştı, Bebek’te lüks tekne battı!

İstanbul’da etkili olan şiddetli yağış ve fırtına sonucu Beşiktaş’ta lüks bir tekne battı. Teknede bulunan 1 kişi Sahil Güvenlik tarafından kurtarıldı.

Afet Koordinasyon Merkezi (AFAD) tarafından yapılan uyarıda İstanbul’da şiddetli yağış ve fırtınanın 3 gün süreceği açıklanmıştı.  Gece boyu İstanbul’un tüm ilçelerinde etkili olan şiddetli yağış ve fırtına sonucu Bebek Sahili’nde demirli bir lüks gezi teknesi su almaya başladı. Teknede bulunan kişin haber vermesi üzerine olay yerine Sahil Güvenlik, Deniz Polisi, İtfaiye ve ambulans sevk edildi.

Teknede bulunan kişi kurtarılırken 20 metrelik lüks tekne kullanılamaz hale geldi.

AKOM DÜN UYARMIŞTI

AKOM’un paylaştığı verilere göre, İstanbul’da 3 gün fırtına ile birlikte aralıklı sağanak yağmur geçişlerinin etkili olması bekleniyor. Kuzeyli yönlerden sert esen rüzgârın, bugün akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenmesi (40-60km/s), yarın öğle saatlerinden itibaren ise şiddetini daha da arttırarak aralıklarla kuvvetli fırtına şeklinde (60-90km/s) esmesi tahmin ediliyor.

YAĞIŞLAR BATI İLÇELİRİNDE ETKİSİNİ GÖSTERECEK

AKOM tarafından yapılan açıklamaya göre yağışların, yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren Çatalca, Silivri, Arnavutköy ve Büyükçekmece gibi batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (15-25kg) olacağı bilgisi paylaşıldı. Yetkililer, meydana gelebilecek yerel olumsuzluklar, ağaç ve tabela devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, yollarda lokal göllenme vb. hadiseler için vatandaşa uyarılarda bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin