Akit Haber Müdürü’nden TSK’ya: Askerler ve generaller Erdoğan’ın arkasında eşek gibi saf tutuyorlar

Akit Tv’de gerçekleştirilen bir programda, Akit Gazetesi’nin Haber Müdürü Murat Alan, haddini aşan ifadeler kullandı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında tutuklanan askerlerle, TSK’daki değişimin konuşulduğu programda Alan, “Askerler ve Generaller, Erdoğan’ın arkasında Eşek gibi saf tutuyorlar” ifadelerini kullandı.

Programa Doç.Dr. Atakan Taptık, gazeteciler Mehmet Koçak, Ali Tarakçı katılırken Murat Alan’ın sözleri üzerine katılımcılar ve program sunucusu Sabri Balaman şoke oldu. Silivri ve Sincan cezaevelerinde tutuklulara yapılan kötü muameleleri de itiraf eden cümleler kullanan Alan şunları söyledi:

“Size kalsa hiçbiri tutuklanmaz. Bugüne kadar bütün Müslümanları kolundan tutup içeri attınız,  bir tek F…ö’yü içeri atmadınız. (Geç geç tepkileri üzerine) Geçeceğiz tabi. Bakın sizin o Ergenekoncularınızı da Fethullahçılarınızı da hepsini, Silivri’de, Sincan’da hepsinin burnunda getiriyoruz. O hizaya gelmeyen çatal-bıçak sesi apoletli generalleriniz var ya hepsi şimdi Erdoğan’ın arkasında saf tutuyor. Oynaya oynaya, eşşek gibi saf tutacaklar. Askeri sivillerin arkasına koyuyorsa, MSB’nin arkasına koyuyorsa bunu AK parti oturttu kusura bakmayın.”

1 YORUM

 1. Kısmi tekzip:
  bir; İçerde ergonekoncu kalmadı,
  iki; Burnundan gelen yok..esaretten kurtulunca senin canına okuyacak mağdurlar var..

  Geri kalan doğru söze ne denir…geride kalan başçavuşun eşş..ği ve peşindeki eşş..leri.
  TSK.yı bitirme operasyonu bitti, şimdi gelsin boğazlar sorunu, Kıbrıs, Ege meselesi, güneydoğu…
  Maalesef bunların hepsini görecek bu Anadolu…Yazık ettiler memlekete…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin