Akın İpek’in uçağı da satılmış: Yiyin ağalar yiyin!

İş adamı Akın İpek'in bütün mal varlığı AKP rejimi tarafından gasp edildi.

Hukuksuzca gasp edilerek mal varlıkları yandaşlara peşkeş çekilen Koza İpek’in eski patronu Akın İpek’in sahibi olduğu uçaklardan birinin de Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı ve HEAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Demirel’e satıldığı ortaya çıktı.

Diğer uçağın akıbetini bile bilmediklerini söyleyen Akın İpek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “TMSF bizim uçaklardan birini tepe tepe kullandıktan sonra bu ‘tüccara’ satmış. 1800 saat uçuşu beleş yapmadılarsa 30 Milyon Dolardan fazla hasılat yapmış olmaları gerekir. Diğer uçağı ne yaptılar hiç bilinmez. Yiyin ağalar yiyin, sizde bu mide oldukça kimseye laf düşmez.” ifadelerini kullandı.

Uçağın Demirel’e satıldığı bilgisini ise haber.aero.com sitesinin yazarlarından Güntay Şimşek veriyor: “Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı ve HEAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Demirel’den farklı bir açılım haberini daha öğrendim. HEAŞ’ın şirket faaliyetleri arasında hava taksi ruhsatının olması sebebiyle geçtiğimiz günlerde hava taksi yapmak üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından ihaleye çıkarılan Gulfstream 450 iş jetini almışlar. 12,6 milyon dolardan satışa çıkarılan uçağı alan HEAŞ, havalimanı sahipliğinden sonra uçak sahibi olarak hava taksi işletmeciliği yapacak. İstenen verim alınması halinde ise HEAŞ’ın filoya yeni iş jetleri ekleyebileceğini belirteyim. Türkiye hava taksi sektöründe genellikle iş adamları kendileri kullanmadıkları zamanlarda uçaklarını isteyenlere kiralamasından hareket eden HEAŞ, sadece kaliteli iş jeti hizmeti vermek üzere yola çıkmış.

TMSF’den alınan uçağın gerekli işlem ve bakımlarının 2-3 ay sürebileceğini ifade eden Demirel, baharda hizmet vermeye başlayacaklarını söyledi. HEAŞ’ın TMSF’den aldığı uçak Akın İpek’in ATP Havacılık şirketine kayıtlı Gulfstream G450 modeli. Tam yolculu kapasitesi 14 kişi olan iş jeti, 2012 model. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne TC-VTN tescili yapılan uçak ile şu ana kadar toplam bin 828 saat uçuş gerçekleştirilmiş.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin