Akın İpek: Bu dönem misafirliğe gittiği evi soyup iftira atan yaratıklar dönemi

TMSF tarafından el konulan Koza-İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek sosyal medya hesabı üzerinden dedesinin Kahramanmaraş’taki evini gasp eden MÜSİAD yönetimini gündeme getirdi.

“Bu dönem; Misafirliğe gittiği evi soyan, anlaşılmasın diye ev sahibine de iftira atan yaratıkların dönemi…” diyen İpek, “O eve de el koydular… MÜSİAD yerleşmiş. Koca koca adamlar utanmamış açılış yapmışlar…Milli mücadele yıllarında, çocukların içine girip oyun oynayacağı kadar büyük kazanlarda yemek kaynarmış dedemin evinde. Askerlerimiz için… Evi karargah gibiydi derler. Çatıştığı insanların yalnız ve çaresiz ailelerine ise geceleri gizlice yemek gönderirmiş dağ adam…” dedi.

İpek’in o paylaşımları şöyle;

“Misafirliğe gittiğiniz evden üzerinizde iplikle gelmeyin” dermiş dedem….
Dağ gibi adam, öyle yetiştirmiş çocuklarını…
Bu dönem; Misafirliğe gittiği evi soyan, anlaşılmasın diye ev sahibine de iftira atan yaratıkların dönemi… Onlar da çocuklarını böyle yetiştiriyorlar…”

“Misafirliğe gittiğiniz yerde ikramsa yiyin, fakat ağzınızda lokma ile eve gelmeyin dermiş… Ayağında kurtuluş savaşından kalma mermi ile vefat etmiş yiğit dedem. Şimdi; Misafirliğe gittiği yere göz koyan, yağmalamak için ev sahibini hapsettiren lanetli soyguncular dönemi…”

“Milli mücadele yıllarında, çocukların içine girip oyun oynayacağı kadar büyük kazanlarda yemek kaynarmış dedemin evinde. Askerlerimiz için… Evi karargah gibiydi derler. Çatıştığı insanların yalnız ve çaresiz ailelerine ise geceleri gizlice yemek gönderirmiş dağ adam…”

“O eve de el koydular… MÜSİAD yerleşmiş. Koca koca adamlar utanmamış açılış yapmışlar. O şehirde, ihtiyaç sahibi olduğunu bilip de el uzatmadığı kalmış mıdır bilmem; Fakat yaptırıp devlete bağışladığı kurumlardan adını sildiler dağ adamın kızının. Öyle alçak bir dönem kardeşim…”

“Şimdi; Masumuz diye haykıran yüzbinlerce kadın, çocuk, genç, ihtiyarı duymazdan gelen bir kavim var… Kendileri gibi duymayanlara devlet elbisesi giydirip yüzbinleri mahkum ediyorlar. Çalınan hayatların içine yerleşmiş, sahte cennetlerinde, günlerini gün ediyorlar…”

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin