‘Aileme dönebilecek miyim, bilmiyorum’ demişti: O doktora saldıran zanlı serbest bırakıldı

Trabzon’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde doktor Esra Ersöz Genç’e saldırıp, oksijen tüpüyle kovaladığı gerekçesiyle ikinci kez gözaltına alınan İhsan Aydın(35) serbest bırakıldı. Aydın, savcılık sorgusunun ardından adli kontrol şartı uygulanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Aydın, konutu terk etmeme şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Akciğer kanseri tedavisi gören 65 yaşındaki T.A., üm müdahalelere rağmen kurtarılamayınca oğlu İhsan Aydın acil tıp doktoru Esra Ersöz Genç’e yangın tüpüyle saldırmıştı. Aydın ifadesinin ardında serbest bırakılmıştı.

Saldırıya uğrayan Acil Tıp Doktoru Esra Ersöz Genç o anları sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşmıştı. Sağlıkta Şiddet Yasası’nın çıktığını hatırlatan Genç, “Ben kendimi güvende hissetmiyorum. Bir daha ki nöbette ne olacak. şimdi bu adam dışarıda. Evime aileme sağ sağlam dönebilecek miyim bilmiyorum. Korkuyorum duyuyor musunuz beni???” diyerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere tüm yetkililere seslenmişti.

İkinci kez gözaltına alınmıştı

Sosyal medyadaki bu yazıdan sonra İhsan Aydın ikinci kez gözaltına alınmıştı. Polise verdiği yeni ifadede pişman olduğunu söyleyen Aydın, “Babamın öldüğünü görünce dünyam karardı, yaptıklarımdan çok pişmanım. O anlık öfkeyle kendimi kontrol edemedim. Kendimde değildim; fakat doktora hiçbir saldırım olmadı” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin