AİHM’den Gülen kararı

Tr724 HABER – Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Fethullah Gülen’in avukatının 2015’te Gülen ve Hizmet Hareketi hakkında bazı gazetelerde yayımlanan haberlerle ilgili tekzip taleplerini, iç hukuk yolu tüketilmediği gerekçesiyle geri çevirdi.

Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak, kararla ilgili yaptığı açıklamada, “AİHM, iktidar medyasının ‘yalan’ haberleriyle ilgili yaptığımız başvuruda iç hukuk yollarının tüketilmesi gerektiğini belirtti. AİHM’nin kararı, iktidar ve iktidar medyasının uygulamalarını onaylama anlamına gelmediği gibi yapılan hukuksuzlukları aklayan bir karar da değildir.” dedi.

Albayrak, Twitter hesabında başvuru süreciyle ilgili şu paylaşımlarda bulundu.

AİHM’den Gülen’le kararında, ‘‘dini bir kardeşlik organizasyonunun başı’ vurgusu

Diğer yandan AİHM, başvuruyla ilgili kararında Gülen’le ilgili ‘dini bir kardeşlik organizasyonunun başı’ ifadelerini kullandı. AİHM, Türkiye’de devletin ise Gülen’le ilgili ‘örgüt ve darbe sorumlusu’ suçlaması yönelttiğini ifade etti.

1 YORUM

  1. Haaa iç hukuk tüketilmemiş vah vah. Ulan türkiyede bırak gülen i sıradan öğretmenin parayla tuttuğu avukatı tutukluyolar, aihm salağa yatmaya devam et sen. Hesabını mahşerde verirsin elbet bi gün. Allah, ortağı olduğunuz zulmü yanınıza bırakmaz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin