Ahmet Nesin: Duyumlara göre Ergenekon, Erdoğan’ı kapının önüne koyacak!

Prof. Dr. Ahmet Nesin, MHP ve Ergenekon’un yapılacak bir erken seçimde Erdoğan’ı kapının önüne koyma konusunda anlaştığını yazdı. Nesin’e göre, İstanbul seçimleri, Erdoğan’ın daha fazla fark yiyerek, ülkenin erken seçim sürecine girmesi için planlandı… Nesin, “Ustalığın da ötesi var mı bilmiyorum, şimdi kurduğun partiden 2 parti çıkmak üzere ve duyumlara göre Ergenekon ve MHP seni artık kapının önüne koymak üzere.” ifadelerini kullanıyor.

Artı Gerçek yazarı Ahmet Nesin, ‘Herşey güzel olacak, gidişin daha da güzel olacak Erdoğan!’ başlıklı yazısına, Erdoğan’ın ‘ustalık’ dönemi söylemine yönelik analizle başlıyor. “Erdoğan’ın da ustalaştığını sandığı dönem en az sevilmeye başlandığı döneme rast geliyor. Nasıl bir ustalığa geçişse, 7 Haziran 2015 seçimlerinden itibaren Erdoğan kaybetmeye başladı.” ifadelerini kullanan Ahmet Nesin, AKP liderinin partiyi kurarken birlikte olduğu bütün arkadaşlarını yarı yolda bir kenara attığını örneklerle anlatıyor. İşte o yazıdan bazı bölümler;

AB’DEN KOPTU, ŞANGHAY 5’LİSİNE YANAŞTI!

“Kalfalığın son dönemlerine doğru ustalık megalomanisi başlıyor ve Avrupa Birliği’nden yavaş yavaş kopmaya, NATO’yu da bir kenara bırakıp Şanghay 5’lisine yanaşmaya başlayıp, Orta Doğu’yu da dizayn edeceğinizi deklare etmeye başlayıp, başta Gezi eylemleri olmak üzere cinayet dönemini başlatıyorsunuz. Cinayetlerden dolayı yavaş yavaş ayrılıklar çoğalmaya başlıyor. Bu arada artık gündem değişmeli ve ekonomiden anlamadığınız için Ali Babacan’ın da ayağını kaydırıyorsunuz.”

GÜÇ İÇİN ERGENEKON’A SARILDIN

“Bu durumda size güç lazım, NATO’cuların sizi çok sevdiği söylenemez, hemen hapse tıkmaktan mutlu olduğunuz Ergenekoncuları serbest bırakıp, Şanghaycı oluyorsunuz ve bir darbe planıyla Fethullah Gülen dümeniyle NATO’cuları hapsediyorsunuz. O sırada bir de bakmışsınız ki Hüseyin Çelik yada Beşir Atalay sizin yanınıza uğramıyor, zaten başbakan Ahmet Davutoğlu’nu da kovup yerine Binali Yıldırım’ı atamışsınız.”

SİZE KÜFREDENLERLE BİRLİKTESİNİZ

“Bu arada kişiliğinize hiç uymayan bişey daha yapıyorsunuz sayın Erdoğan, size küfreden, Tuğrul Türkeş, Süleyman Soylu ve Numan Kurtulmuş’u yanınıza alıp sırayla bakan yapıyorsunuz. Yetmiyor, size dava açacağını söyleyen Devlet Bahçeli’yle de kanka oluyorsunuz.”

ERGENEKON SENİ KAPININ ÖNÜNE KOYMAK ÜZERE

“Ustalığın da ötesi var mı bilmiyorum, şimdi kurduğun partiden 2 parti çıkmak üzere ve duyumlara göre Ergenekon ve MHP seni artık kapının önüne koymak üzere. Bunu anlamak için senin gibi uzman olmaya gerek yok, nasıl da “Keşke seçim olmasa da ben iktidar olarak para vermeden CHP’yi rezil etsem ve sonraki seçimlerde hepsini geri alsam” diye içinin gittiğini zaten siz açıkladınız.”

SEÇİMLERİN YENİLENMESİNİ ERGENEKON İSTEDİ

“Ama yok, MHP ve Ergenekon seçimlerin yeniden olmasını istedi, çünkü fark yiyeceğinizi biliyorlar ve erken seçimle bir ustayı uğurlamak istiyorlar. Sonuç mu, evet sonuç: HERŞEY GÜZEL OLACAK, GİDİŞİN DAHA DA GÜZEL OLACAK ERDOĞAN!..”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Simdi tam da ergenekon kalintilarinin boyle haberlere ihtiyaci vardi diyordum icimden. Yok istanbul secimi plana gore iptal edilmisde tayyip erdogan daha fazla fark yiyecekmisde. Ergenekon ve mhp erdogani kapinin onune koyacakmisda. Neymis bu ergenokon ya. Peki sorarim neden o farki iptal olan secimde yapmadilar. Komik seyler bunlar. Hem diyelim erdogan yikiliyor adamlar biz yiktik kapismasi yapiyolar acikca baska bisey degil. Ergenekon diye bisey kalmadi. Ama cemaat diye biseyde kalmadigi icin ulke icinde. Zaten sorunda bu. Aslanlarin olmadi yerde iste digerleri gezer oldu ortada. Egri oturup dogru konusalim Şike sorusturmasi, 7 subat, dershane meselesi,gezi olaylari,17-25, darbe girisimi hepsi erdoganin zekasi ve ekipciligi ile oldu adam sistemi kendine devsirdi. Ama Allahin sonlandirdigi hersey gibi simdi adam dogal yikilis surecine girdi. Ergenekon posalari cikip biz yikiyoruz ayagi yapiyolar. Nesinde ergenekon kalintilarinin sesi olmus.Benim anlamadigim cemaatin kalemleri buna nasil itibar ediyor…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin