Bakan açıkladı: Okullara birer haftalık iki ara tatil geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitimde yapılacak yeni düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Selçuk yeni dönemde yaz tatilinin kısalacağını nisan ve kasım aylarında iki ara tatil olacağını söyledi.

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada ara tatillerle ilgili yeni bir yapılanmanın söz konusu olduğunu belirtti. 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını açıklayan Selçuk, “18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek.” dedi.

Okullar 9 Eylül’de açılacak

Ara tatillerde öğretmen ve okulların kurumsal işleyişe yönelik bir takım öz değerlendirmeler yapacağını ve iyileştirmelere gideceğini vurgulayan Selçuk, “Yapılandırılmış ara tatillerde; çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılma fırsatı veriliyor. Öğretmenlerimiz çok yoruluyor. Birer haftalık tatillerin, sadece tatil olarak değerlendirilmemesi, çocukların eğitimsel faaliyetlere katılması da hedefleniyor.” diye konuştu

Yeni modele göre okullar bir hafta erken açılacak, bir hafta geç kapanacak. Ancak bu durum toplam tatil süresini kısaltmayacak. 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019’da başlayacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin