Ahmet Altan’ın yeni kitabı 3 günde en çok satanlar arasına girdi

Yazdığı yazılardan dolayı müebbet hapis cezasına çarptırılan ve Silivri cezaevinde mahkum olan gazeteci-yazar Ahmet Altan’ın yeni kitabı 3 günde en çok satan ( bestseller) kitaplar arasına girdi. Altan’ın cezaevinde kaleme aldığı ‘Dünyayı bir daha göremeyeceğim’ Almanya’da 26 Eylül’de piyasaya sürülmüştü.

Altan’ın kızı Sanem Altan sosyal medya hesabı twitter üzerinden bu durumu duyurdu. “26 Eylül’de Almanya’da çıkan Ahmet Altan’ın “Dünyayı Bir Daha Hiç Görmeyeceğim” deneme kitabı Almanya Amazon’da bestseller oldu. Henüz çıkalı 3 gün bile olmadan” ifadesini kullandı.

Alman S. Fisher Yayınevi’nden piyasaya çıkan kitapta Altan’ın özgürlük, cezaevindeki yaşamı ve Türkiye’nin siyasi durumuna ilişkin denemeleri yer alıyor.

Ahmet Altan kızı Sanem Altan ile birlikte

“Dünyayı hiçbir zaman görmeyeceğim. Gökyüzünü cezaevinin duvarları olmadan bir daha göremeyeceğim” ifadelerinin yer aldığı kitapta, Altan’ın cezaevindeki ilk geceden, mahkemenin verdiği ağırlaştırılmış müebbet cezası kararına kadar birçok konuda düşündüklerini kaleme aldı.

İlk kez Almanya’da 26 Eylül’de piyasaya sürülen kitap daha sonra Hollanda, İngiltere, Norveç, İspanya ve İtalya’da da satışa çıkacak.

Ahmet Altan, yaklaşık iki yıldır cezaevinde. Darbe girişimi sonrasında “subliminal mesaj vermek” suçlamasıyla gözaltına alınan Altan, “darbe girişimine iştirak” suçlamasıyla müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin