Ağır hasta eşinin uzak cezaevine nakledilmesine isyan etti: Bu zulüm niye?

15 Temmuz’dan sonra başlatılan cadı avında cemaate ait bir eğitim kurumunda çalıştığı için terör örgütü üyesi olmakla suçlanan hasta tutuklu Lütfi Koç, Menemen Cezaevi’nden Afyon Cezaevi’ne sevk edildi.

Yaklaşık 2 yıldır tutuklu bulunan beyninde iki tümör tespit edilen eşi Lütfi Koç’un uzak bir cezaevine nakledilmesine tepki gösteren Züleyha Koç, ‘‘Eşim Lütfi Koç’u Menemen Cezaevinden Afyon Cezaevine sevk ettiklerini öğrendik. Ben engelli çocuğumla oraya nasıl gidip gelirim. Neden böyle bir şey yaptıklarını bilmiyoruz. Hasta bir insanın içeride yaşadıkları yetmiyormuş gibi bir de bize bu zulmü yaşatıyorlar.

Kapalı da olsa bir görüş hakkımız vardı. Onu da elimizden aldılar. Ne tedavisi yapılıyor ne bizleri görebiliyor. Bu zulüm niye?’’ ifadelerini kullandı.

Özel bir eğitim kurumunda yardımcı personel olarak çalışırken tutuklanan Lütfi Koç’un yüzde 100 engelli bir oğlu ve sağlık sorunları yaşayan bir de kızı var.

Lütfi Koç’un çekilen MR’lar sonucu beyninde iki tümör tespit edildi. Bir süre sonra tekrar MR çekildi ve kistlerin büyüdüğü görüldü. Acilen endoskopi ve kolonoskopi çekilmesi gerekiyor. Ancak aylardır Lütfi Koç’un tedaviye ulaşması engelleniyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin