Afrika’dan Amerika’ya tam burslu başarı

Kenya’da faaliyet gösteren ‘Light International School’un iki öğrencisi Amerika üniversitelerini tam burslu okuma hakkı kazandı. Türkiye’den giden eğitimcilerin ve sonrasında Afrikalı öğretmenlerin de desteğiyle uzun yıllardır ülkede eğitim çalışmaları yürüten ‘Light International School’ iki öğrencisini ABD’ye burslu olarak göndermeyi başardı.

Okulun 2018 mezunu öğrencilerinden Yujin Angolio ve Lorraine Achieng girdikleri sınavları başarıyla geçerek ABD’deki prestijli okullara kabul edildi.

TAM BURSLU EĞİTİM ALACAKLAR

Yujin Angolio ve Lohrraine Achieng, lise 1. sınıftan itibaren Hizmet Okulu’nda özverili ve disiplinli çalışma ile başarılı oldular. Okul sonrası öğrenci yurdunda da görev alan öğrencilerden Yujin, ABD’de yapılan değerlendirmelere göre geçen yıl ülkenin en iyi üniversitesi seçilen Princeton başta olmak üzere Duke, Amherst ve Darthmouth Üniversitelerinde SAT sınavında aldığı 1560 puan ile (1600 üzerinden) tam burslu kayıt yaptırma hakkı kazandı.

Yıllık ortalama ücretin 75,000 dolar olduğu bu üniversitelerde 4 yıl boyunca tamamen ücretsiz okuma hakkı elde eden genç kızın Princeton Üniversitesi’ne kayıt yaptıracağı belirtiliyor.

Diğer öğrenci Lorraine ise benzer bir başarıya imza atarak yine alanında ABD’de 2. sırada bulunan Amherst College’e tam burslu kayıt imkanı elde etti.

Kenya’da orta halli ailelerin çocukları oldukları belirtilen genç kızların başarısı oldukça ses getirdi. Kenya’da faaliyet gösteren okul kampüsleri uzun yıllardır her yaştan öğrenciye eğitim veriyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin