Adnan Oktar’dan Erdoğan’a mektup: Şu anki cezaevi şartları Pınarhisar’ın yüzde 10’u değil!

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan kamuoyunca ‘Adnan Hoca’ olarak bilinen Adnan Oktar’ın avukatları aracılığıyla AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve konuyla ilgili devlet kurumlarına cezaevlerindeki koşulların iyileştirilmesi adına mektup yazdı. Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Adnan Oktar’ın Erdoğan’a kendisinin hapis yattığı Pınarhisar’ı hatırlarak, ‘şu anki cezaevi şartlarının oranın onda biri olmadığı’ benzetmesi yaptığı, hapishane koşullarından dert yandığı belirtildi.

40 BİN KİŞİ YATAKSIZ, 80 BİN KİŞİ AYNI YATAĞI KULLANIYOR

Gazete Duvar’ın haberine göre, Oktar mektubunda kapasite fazlalığı nedeniyle 40 bin kişinin yatağının olmadığını, 80 bin kişinin aynı yatağı kullanmak zorunda kaldığını söyledi. Hijyen, sıcak su yetersizliği, ısınma sorunu, yiyeceklerin besin değerinin düşüklüğü gibi çok sayıda sorunu sıralayan Oktar, “Şu anki cezaevi şartları, o tarihlerde Pınarhisar’daki mevcut şartların yüzde 10’u düzeyinde bile değildir” dedi.

ACİL MÜDAHALE ÇAĞRISI YAPTI

Cumhurbaşkanını ‘acil müdahale etmeye’ çağıran Oktar şöyle diyor:“Her şey Sayın Cumhurbaşkanımızdan gelecek tek bir talimata bakmaktadır. Dünyaya örnek olma ve lider olma ülküsüyle yola çıkan Türkiye’mizin adalet sistemini küçük düşürmeyi amaçlayan bu tuzağı bozmak ve vatandaşını devletine küstürme oyununu durdurmak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Cumhur İttifakı’nın elindedir. Sayın Cumhurbaşkanımızdan şefkatli ilgisini cezaevlerindeki mazlum ve cezaevlerindeki eksikler nedeniyle mağdur vatandaşlarımızdan esirgememesini ve bu soruna ivedi olarak müdahale etmesini istirham ediyoruz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin