Adana’da 17 yaşındaki genci kalbinden vuran polis tutuklandı!

Adana’da 17 yaşındaki Suriyeli Ali Hemdan’ı kalbinden vuran polis F.K. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Sucuzade Mahallesi’nde polisin uygulama yaptığı sokakta ‘Dur’ ihtarına uymadığı gerekçesiyle Suriye uyruklu Ali Hemdan adlı genç kalbinden vurularak öldürüldü.

SOSYAL MEDYADA GÖRÜNTÜLER YAYINLANINCA POLİS TUTUKLANDI

Ayağından vurulduğu yönde yandaş medyanın yayınladığı haberlerin gerçeği yansıtmadığı sosyal medyadaki görüntülerle ortaya çıktı. Suriyeli genci vuran polis, görüntülerin sosyal medyada yayımlanmasından sonra savcının talimatıyla gözaltına alındı. Adana Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan polis F.K  sevk edildiği adliyede Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

17 YAŞINDAKİ ALİ ÇALIŞMAK İÇİN SOKAKTAYDI

Suriyeli Ali El Hemdan’ın 17 yaşında olduğu için sokağa çıkma yasağından dolayı kaçtığı ve vurulduğu gün çalışmak için sokağa çıktığı öğrenildi.

Evrensel’in Hemdan’ın yakınlarından edindiği bilgiye göre, Hemdan ailesini geçindirmek için atölyeye gidiyordu.Genç, mola sırasında polis kontrolü ile karşılaştı. 20 yaş ve altındakiler için sokağa çıkma yasağı olduğu için ceza almaktan korktu ve kaçmaya başladı. Suriyeli Ali’nin yakınları, polis kurşunu ile hayatını kaybeden gencin geçici koruma kimliğinin de yanında olmadığı belirtti.

 

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin