‘Adalet Yürüyüşü’ne IŞİD saldıracaktı iddiası

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘adalet yürüyüşü’ne provokasyonların arkası kesilmiyor. Cumhuriyet’in haberine göre Kocaeli Emniyeti, Adalet Yürüyüşüne saldırmayı planladığı iddia edilen ve IŞİD’li olduğu belirtilen kişiyi operasyon ile yakaladı. Araçta yapılan aramada AKP bayrakları çıktı.

Önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın  “PKK yöneticisi size doğru adım atıyorsunuz diyorsa yolunuz yanlıştır. Gittiğiniz yol Kandil ve Pensilvanya’nın yoludur” diye yüklenmesi, sonra Başbakan Binali Yıldırım’ın milli değil diye hedef göstermesiyle provokasyon haber ve ihbarları da arttı. İstanbul’da yürüyüşü engellemek için provokasyon konuşulurken, Kocaeli’nde bombalı araçla saldırı alarmı verildiği ortaya çıktı.

Özellikle bugün Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri güvenlik önlemlerini kırmızı seviyeye çıkardı. Ekiplere bombalı bir araçla saldırı yapılacağı istihbaratı paylaşıldı. Bunun üzerine trafik ilk kez tamamen kesildi. Tüm bu hazırlıkların ardından Kartepe ilçesinde, panelvan tipi bir araç Özel Hareket Polislerinin de katıldığı operasyon ile yakalandı.

Operasyon anı kameralara saniye saniye yansıdı. Otomobilde bulunan bir kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişinin IŞİD’li olduğu ileri sürüldü. Zanlının kalabalığın arasına araç ile dalacağı öğrenildi. Aracın içinden ise AKP bayrakları çıktı. Olayın ardından zanlının AKP algısı yapmayı planladığı öne sürülüyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin