‘Adalet’ için haykıran Melek Çetinkaya ve Cemal Yıldırım’a polis yine engel oldu

15 Temmuz’dan sonra darbe yaptıkları iddiasıyla masum olmalarına rağmen müebbet hapis cezası verilen askeri öğrencilerin sesini duyurmak ve KHK’ların iptal edilmesi için Ankara’da eylem yapan askeri öğrenci Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya ve KHK’li Cemal Yıldırım’a polis yine müdahale etti. 5 yıldır oğlu Furkan Çetinkaya’nın cezaevinde olduğunu haykıran anne Melek Çetinkaya çevredeki vatandaşlara ‘‘19 yaşındaki askeri öğrenci darbe yapabilir mi? 350 tane askeri öğrenciye darbe yaptın diyerek müebbet verdiler.’’ diye seslendi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Ankara Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü’nden KHK ile ihraç edilen Cemal Yıldırım ve Hava Harp Okulu öğrencisi Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya Sakarya Caddesi’nde adalet istediği eyleme polis müdahale etti.

”YENİ ANAYASA DEĞİL VAR OLAN ANAYASA’YI UYGULAYIN”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’na tepki gösteren Cemal Yıldırım, ‘‘Yeni anayasa değil, yargı reformu değil, KHK’lar iptal edilsin. Var olan Anayasa’yı uygulayın, KHK’ları iptal edin.’’ diye konuştu.

”19 YAŞINDAKİ ASKERİ ÖĞRENCİ DARBE YAPABİLİR Mİ?”

Cemal Yıldırım’ın polisler zorla uzaklaştırıldığı sırada Melek Çetinkaya, ’19 yaşındaki çocukların darbe yapmaktan müebbet hapse mahkûm edildiğini biliyor musunuz?’ diye çevreden geçenlere seslendi. Anne Melek Çetinkaya, ‘‘İnsanlar KHK ile işinden atıldı, benim 19 yaşındaki oğlumu cezaevine attılar. Neden biliyor musunuz? Darbe yaptığı için. 19 yaşındaki öğrenci darbe yapabilir mi? 19 yaşında 350 tane askeri öğrenci 5 yıldır Silivri Cezaevi’nde. Bunlardan biri de benim oğlum. 19 yaşındaki askeri öğrenci darbe yapabilir mi? 350 tane askeri öğrenciye darbe yaptın diyerek müebbet verdiler.’’ Diyerek çevredeki vatandaşlara seslendi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin