Açılış duası bilmeyen ilahiyat profesörü 4 fakültenin dekanlığını yapıyor

İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek, Hitit Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile birlikte 3 fakültenin dekanlığını yapıyor.

Uzmanlık alanı Temel İslam Bilimleri olmasına rağmen Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekilliği, Spor Bilimleri Dekan Vekilliği ve Turizm Fakültesi Dekan Vekilliği görevi yapan Şimşek, dekan vekilliğine bir yenisini daha ekledi. Şimşek, Rektör Ali Osman Öztürk tarafından Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekilliği görevine atandı.

10 PARMAĞINDA 10 MARİFET

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Şimşek, 4 fakültenin dekan vekilliğinin yanı sıra üniversitede komisyon başkanlığı, senato üyeliği, rektörlük yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yürütüyor.

ENSAR VAKFI BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPTI

Hitit Üniversitesi yönetim kademesinde hızlı bir yükseliş grafiği izleyen Prof.Dr. Halil İbrahim Şimşek, geçmişte Ensar Vakfı Çorum Şubesi’nde başkan yardımcılığı görevini yürütmüştü. Şimşek, sık sık Çorum Ensar Vakfı Şubesi’nin programlarına da katılıyor.

”AÇILIŞ DUASI BİLMİYORUM” DEMİŞTİ

Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek, geçtiğimiz yıl Çorum’da düzenlenen bir açılış programında “açılış duası” bilmediğini söylemesiyle gündeme gelmişti.

Şimşek, TBMM Eski Başkanı İsmail Karaman ile AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un da katıldığı açılış töreninde dua için kürsüye davet edilmiş, ancak “Açılış duası bilmiyorum” demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin