Açık alanda teravih namazı kılmak isteyenlere polis şiddeti

Adana’da açık alanda sosyal mesafe kuralına uyarak Teravih namazı kılmak isteyen Furkan Vakfı gönüllülerini, polis biber gazı sıkarak darp etti.

Polis, Teravih namazı kıldıkları için tartakladığı 11 kişiye de 1750 lira da idari para cezası kesti.

Polis müdahalesini kaydeden amatör kameralarda ise bazı gönüllüleri darp edildiği ve ters kelepçe ile gözaltına alındığı görülüyor.

Furkan Haber’in aktardığı habere göre, sadece namaz kıldıkları için fiziksel saldırıya maruz kalan gönüllüler, sosyal medya üzerinden duruma tepki göstererek “Biz Allah’tan başka kimsesi olmayanlarız, tek suçumuz teravih namazı kılmak’ şeklinde paylaşımlarda bulundu.

Bir başka görüntüde de polis namaz kılanlara sert müdahale ediyor.

Alparslan Kuytul: Artık bunlar gaddarlaşmış

Vakfın Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: ““Bunlar artık normal polis olmaktan çıkmış. Kimler talimat veriyorsa bilemiyorum artık bunlar gaddarlaşmış. Normalde polis böyle değil ama konu İslam olduğunda, Müslümanların bir eylemi olduğunda, konu biz olduğumuzda polis gayet gaddarlaşıyor. Artık ağız burun kırma dönemine geldiler. Geçen de Adana’da Suriyeli bir çocuğu kalbinden vuran polis bugün de arkadaşlarımızın ağzını burnunu kırdılar. Bütün mesele bir din düşmanı komite var devletin içerisine sızmış. Bunlar Ramazan’ın sönük geçmesini istedi ve bunu da başardı.”

Alparslan Hoca ülkemizde her geçen gün yasakların artmasını ise şu sözlerle dile getirdi:

“Kimse konuşmayacak, cami yasak, cuma namazı yasak, teravih yasak, itikaf yasak, bayram yasak! Yasaklar ülkesi olduk! Türkiye’yi Doğu Türkistan yapmak isteyen Mao’cu zihniyet, Türkiye’yi Doğu Türkistan yapamayacaksınız! Mesafeyi koruyarak açık alanda namaz kılmak isteyenlere müdahale etmeye ne hakkınız var! Zerre kadar imanı olan bu zulme karşı gelir!”

Ne hukuk kaldı, ne insaf: Öğrenciler yine sokağa atıldı

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin