Acı üstüne acı: 24 saatte 21 şehit, 30 yaralı

Van’ın Çaldıran, Hakkari’nin Şemdinli, Çukurca, Mardin’in Dargeçit ilçelerinde askerlerle PKK’lı teröristler arasında son 24 saatte çıkan çatışmalarda 20’si asker, 1’i köy korucusu 21 güvenlik görevlisi şehit oldu, 28 asker, 1 korucu, 1 sivil 30 kişi yaralandı.

HAKKARİ ŞEMDİNLİ : 5 ŞEHİT, 6 YARALI

Hakkari’ nin Şemdinli ilçesi’nde yol güvenliğini sağlayan askerlerle PKK’liler arasında çıkan çatışmada 5 asker şehit odu. 6 asker yaralandı.PKK’lilerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonlara devam ediliyor.

ÇUKURCA’DA ÇATIŞMA: 3 ASKER ŞEHİT, 20 YARALI

Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında süren operasyonda bu sabah saatlerinde çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 3’ ü ağır olmak üzere 20 askerin yaralandığı bildirildi.

VAN TENDÜREK’DE 8 ŞEHİT

Van’ın Çaldıran ilçesinde Tendürek Dağı eteklerinde dün çıkan çatışmada ise 8 asker şehit oldu. Alınan bilgilere göre, ilçedeki Tendürek Dağı eteklerinde güvenlik güçleri ile PKK’liler arasında dünden beri devam eden çatışmalar son günlerde şiddetlenerek sürüyor.

Dün biri uzman çavuş 4 güvenlik görevlisinin şehit olduğu bölgede yaşanan çatışmalarda bugün de bir teğmen ve 3 uzman çavuş şehit oldu.  Bu sabah hastanede tedavisine devam edilen bir askerin daha şehit düştüğü bilgisi verildi.

MARDİN’DEN ACI HABER: 3 ŞEHİT

Mardin’in Dargeçit İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin ilçe girişindeki kontrol noktasına uzun namlulu silahlarla açtığı ateşte 3 asker, 3 korucu ile sivil 1 kadın yaralandı. Yaralılardan iki asker ile korucu kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

ÇUKURCA’DA 33 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ
Hakkari’nin Çukurca İlçesi kırsalındaki operasyonlar devam ederken, Dağbaşı ve Hacki tepede ise 6 PKK’lı teröristin daha etkisiz hale getirildiği belirtildi. Böylece Çukurca kırsalında süren operasyonlarda şu ana kadar öldürülen PKK’lı terörist sayısı 33’e yükseldiği bildirildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin