Abdullah Aymaz’ın yeni kitabı: “Meyve Risalesi Üzerine”

İlahiyatçı-Yazar Abdullah Aymaz’ın, Bediüzzaman Said Nursi’nin 1943 yılında Denizli Hapishanesi’nde yazdığı Meyve Risalesi’nin günümüze yansımalarının ve değerlendirmelerinin bulunduğu ‘Meyve Risalesi Üzerine’ isimli yeni kitabı yayımlandı.

Müellifi Bediüzzaman Said Nursi’nin Denizli Hapishanesi’nde ‘iki cuma gününün mahsulü’ olarak ifade ettiği Meyve Risalesi, ‘iman ve İslâm esaslarından, Kur’ân’ın mucizevi yönlerinden örnekler sunan bir eser’ olarak kabul ediliyor.

Risale-i Nur eserleri üzerine yaptığı diğer çalışmalarıyla da tanınan Aymaz, yeni kitabında kendi hapishane hatıralarına da yer veriyor, enteresan ve ilginç olaylara dikkat çekiyor. Aymaz’ın öğrencilik yıllarında bir vaiz olarak görevlendirildiği hapishaneye daha sonra Risale-i Nur talebesi olma suçundan mahkûm olarak girmesi de müellif Bediüzzaman  ile hayatlarının kesişen bir noktası olarak gösteriliyor.

“Çorak zamanlarda manen hayatta kalabilmek ve meyve verebilmek için…”

Yeni kitap için, “Ömrünün önemli bir bölümünü hapishane ve sürgünlerde geçiren Üstad’ın 1943 yılında girmiş olduğu Denizli Hapishanesi’nin kasvetli atmosferinde yokluk içinde varlık cilvesi olarak Meyve Risalesi’nin yazmıştı. Fikri ve itikadi köklerin kurutulmaya çalışıldığı bir zemin ve zamanda ortaya taptaze bir iman ve tefekkür meyvesi ortaya koyabilmesi günümüz mağdur ve mevkuflarına önemli bir umut ışığı olarak değerlendiriliyor.  Çorak zamanlarda manen hayatta kalabilmek ve meyve verebilmek için Meyve Risalesi gibi eserleri okumaya ve beslenmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var…” ifadelerine yer veriliyor.

Aymaz’ın yeni kitabı www.kitapdunyasi.eu ve www.antstores.com sitelerinde satışa sunuldu.

1 YORUM

  1. Bu eser Abdullah Aymaz ağabeyimizin kendi hayatının da meyvelerinden biri oluyor. Rabbim hayatlarını hep böyle semerelerle semeredar eylesin.
    Kalemini Zülfikar eylesin..
    Tebrik tahsin ediyoruz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin