ABD’den Türkiye’deki vatandaşlarına saldırı uyarısı! Terör endişesiyle vize işlemleri askıya alındı

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından yayınlanan güvenlik uyarısında, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı terörist saldılar ve kaçırma girişimleri bilgisi alındığını belirtildi.

ABD Ankara Büyükelçiliği özellikle İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin diğer bölgeleri için vatandaşlarına güvenlik uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada “İstanbul başta olmak üzere ABD vatandaşlarına ve yabancı uyruklulara yönelik potansiyel terör saldırıları ve adam kaçırma olaylarına ilişkin” bilgiler aldığını duyurdu.

VİZE İŞLEMLERİ VE DİĞER HİZMETLER DURDURULDU

Açıklamada ayrıca, Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir’deki ABD misyonlarının görevlerinin geçici olarak askıya alındığı belirtildi. Vize işlemlerini de içeren askıya alma uygulamasında daha önce randevu almış kişilerin önümüzdeki günlerde tekrar planlama içeren bir e-posta ile bilgilendirilecekleri belirtildi.

KALABALIK MEKANLARDAN UZAK DURUN

Türkiye’deki ABD vatandaşlarına yönelik uyarıda “Büyük ofis binaları, alışveriş merkezleri de dahil olmak üzere yabancıların toplanabileceği kalabalık alanlardan “uzak durmaları tavsiye edildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin