ABD’de facia: TIR kasasında 46 göçmenin cesedi bulundu

ABD’nin Meksika sınırı yakınındaki Teksas eyaletinin San Antonio kentinde bir TIR kasasında 46 göçmenin cesedi bulundu.

San Antonio itfaiyesinden yapılan açıklamada, TIR kasasında ölü bulunan 46 kişinin yanı sıra 16 kişinin de sıcak çarpması ve bitkinlik gibi rahatsızlıklardan çevre hastanelere kaldırıldığı kaydedildi. Hastaneye sevkedilenler arasında 4 çocuğun bulunduğu ancak ölenler arasında çocuk olmadığı belirtildi.

“İnsanlar dokunulamayacak kadar sıcaktı”

Amerika’nın Sesi’nin aktardığı habere göre, San Antonio İtfaiye şefi Charles Hood düzenlediği basın toplantısında, “Gördüğümüz hastalar dokunulamayacak kadar sıcaktı. Sıcak çarpması ve bitkinlik şikayetler vardı. Soğutması olan bir TIR ancak anlaşılan çalışan bir klima ünitesi yoktu” diye konuştu.

Meksika sınırına yaklaşık 250 kilometre mesafede bulunan San Antonio’da sıcaklıklar dün yüksek nemle birlikte 39,4 dereceye kadar yükseldi.

San Antonio Polis Şefi William McManus, TIR’ın yakınlarında bir binada çalışan kişinin duyduğu çığlık üzerine olayın ortaya çıktığını belirterek, olayla ilgili 3 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza birimi de, yerel polisle koordineli olarak “insan kaçakçılığı iddiasını” araştırdıklarını bildirdi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin