AA’dan kovulan Musab Turan canlı yayında açıklama yaptı; babası Twitter’dan karşı cevap verdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye Süleyman Soylu’yla ilgili sorduğu sorunun ardından AA’dan atılan Musab Turan, canlı yayında yaptığı açıklamada “Ülke siyasetinin rayına girmesi ve huzur ortamı gerekliydi. Ben de kendime bir sorumluluk biçtim” dedi.

Turan, babasının da Erbakan’oın öğrencilerinden ve AKP teşkilatından olduğunu söyleyerek bir birey olduğunu hatırlattı ve bir bakan danışmanının kendisine “Soru sormuyoruz” demesine sinirlenerek bu soruyu sorduğunu söyledi.

Turan’ın açıklamaları sırasında yanında olan babası Ali Seydi Turan’ın ise canlı yayın sonrası Twitter’dan oğlunun eleştiren bir açıklama yapması dikkat çekti.

Musab Turan’ın canlı yayındaki açıklamaları şöyle:

“Ben gündemi takip eden bir insanım, toplumun nasıl kalkınacağına dair bir kitap da yazdım. Ben Allah’a hep beni aileme mahcup etme diye dua ederim. Özellikle babama mahcup olmaktan Allah’a sığınırım. AKP hareketini Sultanbeyli’de başlatan bir isimdir. Ama ben de bir bireyim. Bugün yaşananları kısaca özetleyeyim.

Normal haber telaşıyla gündemi takip eden biri olarak oradaydım. Sayın Bakan’ın danışmanı Rıdvan Tezel, kulağıma eğilerek soru sormuyoruz dedi. Benim burada kayışım attı.

Orada zaten TRT, DHA ve AA var. Bu adamlar zaten size ne sorabiliyor ki? Bir tane soru sordum, baktım bu özgüven hayra alamet değil. Zaten kendi içimde AKP’nin artık fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Siyasetin adalet ekseninde kendi rayına oturması lazım. Ülke siyasetinin rayına girmesi ve huzur ortamı gerekliydi. Ben de kendime bir sorumluluk biçtim, pişkin bakan danışmanının sözleri bana sorumluluk yükledi.

Sorumun sonunda duygusallaştığım için özür diliyorum ama bu soruyu sorduğum için özür dilemiyorum. Ak Parti’yi herkes bitirmeye çalışıyor. Toplum hareketi, dip dalga diyoruz ya insanlar inandı, güvendi. Ak Parti’nin fabrika ayarlarına dönmesi çocuklarımızın geleceği çin çok önemli”

BABADAN OĞLUNA KARŞI AÇIKLAMA: OĞLUM YANLIŞ YAPTI; AKP’NİN YANINDAYIM 

Turan’ın açıklamaları sırasında yanında olan babası Ali Seydi Turan ise Twitter’dan açıklama yaptı ve oğlunun yanlış yaptığını söyleri.

Açıklama şöyle;

“Kamuoyuna duyurulur:

21.05.2020 TARIHLI ULUSAL BASINDA HABER PROGRAMLARINDA ADI GEÇEN MUSAB TURAN ‘IN BABASI OLARAK SORULAN SORUYU VE SORU SEKLINI TASVIP ETMEDIGIMI KAMUOYUNA DEKLARE EDIYORUM. AK PARTININ KURULUŞUNDAN BU GUNE GURURLA BU DAVANIN NEFERI OLDUM.

“PARTI TESKILATIMIN HER KADEMESINDE BULUNDUM. DURUŞUMDA BIR MİLİM SAPMA OLMAMISTIR. OGLUMUN TURKIYE KAMUOYUNU MESGUL ETMESINDEN DOLAYI RAHATSIZ OLDUGUMU BEYAN EDER, SAYGILARIMI SUNARI”

 

3 YORUMLAR

 1. Baba haklı. Duruşunda bir milim sapma olmamıştır…

  Millet de haklı bir partiye oy veriyorlardı. Yine bir partiye oy veriyorlar.

  Allah AK Parti’nin AKP’leştiğini görmemek için bir milim bile değişmeyen o ana-babaları basiretlerini açsın; gözlerindeki, kulaklarındaki, kalplerindeki perdeyi biran önce kaldırsın.

  Yok eğer mühürlenmişlerdenseler, bir an önce milletin önünde olmaktan onları da milleti de kurtarsın inşallah…

 2. Hadi baba sen isine ben isime.

  Ne diye ogul babasini isini yapar ? Cok bilmis baba gecsin isinin basina.
  Particilik baba hatirina yapilacak is degil vesselam.
  Zaman herseyin ilaci oluyor..

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin