Tiyatro sanatçısı Orhan Aydın gözaltına alındı

Tiyatrocu Orhan Aydın sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı. Beyoğlu Emniyet Amirliği Güvenlik Şube’ye götürülen Aydın, gözaltına alındığını Twitter hesabından duyurdu.

71 yaşındaki sanatçı, Sol Haber Portalı’nda köşe yazarları arasında yer alıyor. Orhan Aydın 16 Nisan 2017 referandumunda 250 sanatçı ile ortak bir açıklamaya imzaya atarak ‘Hayır’ diyeceğini açıklamıştı.

ORHAN AYDIN SERBEST

Orhan Aydın, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Aydın, özaltına alınma sebebini Twitter hesabından ve özgürüz yayınında şöyle açıkladı:

Hakkımda 2 dosya var. Yaşasın Hayat Yaşasın Tiyatro dediğim için Erzurum’dan “darbeci” diye ihbar edilmişim, diğeri Antalya’dan ihbar “Darbenin siyasi ayağı araştırılsın” dediğim için “darbecilikten” dava açılmış. Reddettim ve Serbest bırakıldım. YAŞASIN TİYATRO YAŞASIN HAYAT.

703 bebek içerdeyken darbenin siyasi ayağı neden ortaya çıkarılmıyor paylaşımımdan dolayı darbeci suçlamasını savcıya ciddiye almış. Benden fetöcü yaratmaya çalışmış. Reddettim. Konuşmamızı istemiyorlar. Ama yanılıyorlar. Haksızlıkları, adaletsizlikleriyanlışları dile getirmeye devam edeceğiz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin