6,5 yıldır tutsak olan Hidayet Karaca’nın emekli maaşına da el konuldu

Yaklaşık 6,5 yıldır tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın emekli maaşına da el konulduğu ortaya çıktı. Oğlu Sıdkı Karaca, konuyla ilgili paylaşımında, “Babam Hidayet Karaca haksız ve hukuka aykırı olarak 6 yıl 4 ay 1 gündür tutuklu. Anayasa ve kanunlar güvencesinde olan tüm varlığı ve hakları hukuka aykırı olarak elinden alındı. Bugün itibariyle; elinde kalan son hakkı olan, yasalarca (!) korunan emekli maaşına da el konuldu…” ifadelerini kullandı.

Hidayet Karaca, 14 Aralık 2014 medyaya darbe operasyonunda Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’yla birlikte gözaltına alınmış, 19 Aralık’ta ise tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Yönettiği Samanyolu Televizyonu’nda yayınlanan bir dizinin senaryosu gerekçe gösterilerek tutuklandı. Senaryodan ‘terör örgütü’ çıkaran Türk mahkemeleri, dünya hukuk tarihine geçti! Varlığı 6 yıldır ispat edilemeyen bir terör örgütünün kurucusu olmakla, o örgütü yönetmekle suçlanıyor.

25 Nisan 2015’te Hidayet Karaca ile birlikte 62 polis hakkında ‘delil’ yetersizliği gerekçesiyle ‘tahliye’ kararı verildi. Ancak karar ‘yok hükmünde’ sayıldı. O kararı veren hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer önce ihraç edildi, sonra tutuklandı. Yetmedi, Mustafa Başer’in hakim eşi Rabia Başer de cezaevine gönderildi. İstanbul 14. Ağır Ceza, Mayıs 2016’da MİT TIR’larına ilişkin davada, ‘FETÖ’ diye bir örgütün varlığının ispat edilemediğine hükmetti. Ancak buna rağmen ne Karaca tahliye edildi ne de polisler…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin