428 gün oldu! Ankara’nın göbeğinde kaçırılan Yusuf Bilge Tunç nerede?

Yusuf Bilge Tunç görev yaptığı Savunma Sanayi Müsteşarlığı’ndaki görevinden 15 Temmuz’dan sonra KHK ile ihraç edildi. Ankara’da 6 Ağustos 2019’da siyah transporterla kaçırılan Yusuf Bilge Tunç 428 gündür ortaya çıkarılmadı.

Devletin hiçbir kurumundan kaçırılma olayıyla ilgili bilgi alamayan Tunç’un eşi, çocukları, annesi ve babası perişan perişan halde kendisinden bir haber bekliyor. 428 gündür 3 çocuğu, eşi, anne ve babası yaşlı gözlerle Yusuf Bilge Tunç’un yolunu gözlüyor.

 

BABA MUSTAFA TUNÇ: NEYİ SEVİYORSANIZ ONUN HÜRMETİNE BULUN OĞLUMU

Oğlu Yusuf Bilge Tunç kaçırıldıktan sonra sinirleri bozulan emekli öğretmen Mustafa Tunç, ‘‘Neyi seviyorsanız onun hürmetine bulun oğlumu. Baba olarak ben, annesi, eşi ve oğlumun çocukları perişan haldeyiz.” diye seslendi.

EŞİ NURAY TUNÇ: SABIR TAŞI OLSA ÇATLARDI

Yusuf Bilge Tunç’un eşi Nuray Tunç ise şöyle konuştu: ‘‘İnanın sabır taşı olsa çatlardı. O kadar zor durumdayız ki ailecek. Artık Yusufumuzu ortaya çıkarsınlar.’’ dedi

GERGERLİOĞLU: İNANILMAZ HAYDUTÇA İŞLER YAPILAN BİR DEVLETTE YAŞIYORUZ

Yusuf Bilge Tunç’un ortaya çıkarılması için İçişleri Bakanlığı’na çağrıda bulunan HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, ‘‘Aylardır söylüyoruz, yıllardır söylüyoruz, 400 günü aşkındır Yusuf Bilge Tunç yok. Birileri onu kaçırdı ve bir yerlerde işkence ediyor sanırız çünkü ölüsü de yok dirisi de yok, ne olduğu belli değil, böylesine inanılmaz haydutça işler yapılan bir devlette yaşıyoruz.’’ diye konuştu.

TANRIKULU: 426 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR

Yusuf Bilge Tunç’la aynı dönemde kaçırılan kişileri ortaya uzun süre sonra ortaya çıkarıldığına dikkat çeken CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, ‘‘Kendisiyle aynı dönemde kaybolan ve bir şekilde bulunsalar da Yusuf Bilge Tunç’tan 426 gündür haber alınamıyor.’’ dedi.

428 gün önce Ankara’nın göbeğinde gündüz vakti kaçırılan Yusuf Bilge Tunç’un arabası daha sonra Ankara GIMAT’ta bulunmuştu. Ailesi hemen polisi çağırmasına rağmen polis “Arabayı bırakmış, kaçmıştır. Burada kameraları izleyin, gelir!” diyerek olayla ilgili soruşturma yapmamıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin