4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan’a ‘rapor’ eziyeti

Isparta’da Hizmet Hareketi’ne ait bir yurtta idarecilik yaptığı gerekçesiyle 9 yıl 4 ay hapse mahkum edilen 4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan, cezasının onanmasının ardından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden ‘cezaevinde kalamayacağına’ dair rapor aldı. Ancak infazı ertelenmedi. Bu kez aynı raporu İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan alması gerektiği söylendi. Ayşe Özdoğan, “Yüzde 72 engelliyim. Kanser son evrede. Bulunduğum ildeki hastahane ‘yolculuk yapamaz’ raporu verdi. Rapor ilgili makama iletildi. Sonuç bekliyoruz.” diyor.

Isparta’da Hizmet Hareketi’ne ait bir yurtta idarecilik yaptığı gerekçesiyle 9 yıl 4 ay hapse mahkum edilen Ayşe Özdoğan’ın cezası Haziran ayında onandı. Eşi İlker Özdoğan 2,5 yıldır tutuklu olan ve kendisi de bir süre cezaevinde kalan Ayşe Özdoğan, hastalığı nedeniyle tahliye edilmişti.

Kanser rahatsızlığı bulunan Özdoğan, ağır ameliyatlar geçirdi. Cezaevinde kaldığı süre boyunca tedavisi geciktirildiği için sol üst diş, sol damak, elmacık kemiği ve lenf bezleri alındı. Sol çenesinin altında oluşan boşluk, bacağından alınan kemikle dolduruldu. İşitme, görme ve konuşma kaybı var. Ağır ameliyatlardan sonra radyoterapi gördü. Sol üst çenesinde yaşanan açılma nedeniyle yediği yemekler burnundan geliyor.

Yaklaşık 2,5 ay önceki kontrolünde tümörün beyin sapına sıçradığını öğrendi. Temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Yargıtay’ın onama kararı sonrası eşi zaten tutuklu olan Özdoğan’ın yeniden cezaevine gönderilme riski var.

Ayşe Özdoğan’ın 7 yaşında bir oğlu bulunuyor.

 

  • BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

https://www.tr724.com/bile-bile-olume-gitmek-istemiyorum/

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin