‘4 bin yargıç, bin 289 TÜBİTAK personeli tasfiye edildi’ itirafı

Tayyip Erdoğan’a yakın iki isimden,  bilim adamları ve yargı mensubu 5 binden fazla kamu görevlisini tasfiye edildiği itirafı geldi. Adli Yargı Hakim Savcı Adayları kura töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 15 Temmuz sonrası hiçbir hukuki ve idari soruşturma geçirmemiş 4 bin hakim ve savcıyı nasıl tasfiye ettiklerini anlattı. Oktay, “4 bin F… üyesi hakim ve savcı tasfiye edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2013-2018 tarihleri arasında TÜBİTAK’tan bin 289 personel ihraç edildiğini açıkladı.Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “17.12.2013-31.10.2018 tarihleri arasında F…/PDY terör örgütü irtibatı ve iltisaklı olan bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verilmiştir” dedi.

Her iki isim de olayı tasfiye olarak anlatırken, hukukun ayaklar altına alındığını hakim savcı adaylarına anlattı.

Fuat Oktay: 4 bin hakim ve savcı tasfiye edildi

21.Dönem Adli Yargı Hakim ve Savcı Adayları ile 13. Dönem İdari Yargı Hakim Adayları Kura Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 4 bin hakim ve savcının tasfiye edildiğini söyledi.Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “21. Dönem Adli Yargı Hakim ve Savcı Adayları ile 13. Dönem İdari Yargı Hakim Adayları Kura Töreni’nde konuştu.Oktay, “Adalet mekanizmamız içindeki F…’cüleri en hızlı temizleyen kurum olmuştur. 4 bin F…. üyesi hakim ve savcı tasfiye edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Oktay’ın şunları söyledi:”17-25 Aralık girişimi ve 15 Temmuz hain darbe girişimi hepimize yargının ne kadar önemli olduğunu birkez daha göstermiştir. Adalet mekanizmamız içindeki F…’cüleri en hızlı temizleyen kurum olmuştur. 4 bin F… üyesi hakim ve savcı tasfiye edilmiştir.Bunlara hakim ve savcı demek doğru değildir. Bunlar hakim ve savcı elbisesi giyen hainlerden başkası değiller. Kararlarını ideolojik bağnazlıkla alanların ne adalet ne de devlet teşkilatımızın herhangi bir noktasında barınmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz.Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan liderliğinde her zaman olduğu gibi sizlerin yanınızda olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim. Sizlerden de beklentimiz adaletin tesisidir. Vazifenizi yaparken bir mazlumun ahının arşı titretmeye yeteceğini aklınızdan çıkarmamanızı istiyorum.”

 

 

 

 

 

 

1 YORUM

  1. Erdoganin yaninda hazirolda duran adam milletin parasini vaadle toplayan sonra sorumsuzca tuketen bir kurumun ust yoneticisiymis (YIMPAS) devleti kimler yonetiyor kimlerin elinde gorun. Bu adamlarin ne yapmasi beklenirdiki zaten. Simdilerde en bastan bu noktaya gelinecegi belli oldugundan konkordoto marifetiyle yandaslar kanuni korumaya alinip ekonomik cokuntu zayiflarin sirtina atildi boylece kendilerinden olmayan herkes ekonomiden tasfiye edilecek mallarina el konacak ve kapitalist piramid ( en alttakinin sirtindan servet ve zenginlik elde etme tepede para yigma sistemi) yeniden olusturulacak islami goruntu altinda. Plani seytanin yaptigi ne kadar da belli. Ve bunu islamiyetin halifesi adi altinda yutturuyorlar millete. Halbuki islam peygamberi Muhammed AS bir nalin calanin cenazesine bile gitmedi, Hak ve adalet olculerinde bir toplum duzeni tesis etti

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin