3 ve 8 yaşındaki kızlarını görüş yolunda kaybeden Enes Civelek tahliye oldu!

Cemaat soruşturması kapsamında 3 yıl önce tutuklandıktan sonra cezaevinde kendisini ziyarete gelen 3 ve 8 yaşındaki çocuklarını dönüş yolunda trafik kazasında kaybeden Türkçe öğretmeni Enes Evren Civelek tahliye edildi.

Kızları Naime ve Betül’ü cezaevi dönüş yolunda kaybeden Enes Evren Civelek’in tahliye haberini aynı kazada ağır yaralanan eşi Hatice Civelek sosyal medya hesabından duyurdu. Hatice Civelek, “Eşim 8 yıl 9 ay aldı ama tahliye oldu elhamdülillah bir kez daha bu vesile ile @AvBaltac Allah razı olsun.” diye yazdı. 

8 YIL 9 AY CEZA VERİLDİ

Cemaat soruşturmaları kapsamında 5 Nisan 2017’de tutuklanan Enes Evren Civelek, Kırıkkale Keskin Cezaevi’ne gönderildi. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince örgüt üyesi olduğu iddiasıyla 25 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Civelek’in dosyası İstinaf’taydı. 13. Ağır Ceza 1. Derece Mahkemesi Civelek’e bugün  8 yıl 9 ay hapis cezası vererek tahliye etti. 

HAPİSTE PSİKOLOJİSİ BOZULDU

Eşi tutuklandıktan sonra Düzce’de yaşamaya devam eden Hatice Civelek, Naime (8), Betül (3) yaşlarındaki kızları, annesi Havva Civelek ve kayınpederi Emin Balıkçı ile birlikte 7 Aralık 2018’de cezaevindeki eşini ziyaret etmek için Kırıkkale’ye gittiler. Cezaevinde görüşü yapıp dönüş yoluna Ankara Mamak Gökçeyurt bölgesinde kaza geçirdiler. Kazada Naime, Betül hastanede, Havva Civelek ve Emin Balıkçı olay yerinde hayatını kaybetti. Omuz eklemi ve köprücük kemiği kırılan Hatice Civelek ise ağır yaralı biçimde hastaneye kaldırıldı ve tedavi gördü. Karaelmas Üniversitesi Sınıf öğretmenliği mezunu olan KHK’lı öğretmen Hatice Civelek, o günden sonra eşine destek olmaya çalıştı. Kızlarının cenazesine getirilen Enes Civelek o günden sonra hapiste psikolojisi bozuldu, ilaç kullanmaya başladı.

KIZLARINI DEFİN ANINI ANLATAN ENES CİVELEK YÜREKLERİ DAĞLAMIŞTI

Enes Civelek, kızları Naime ve Betül’ü defnettiği 7 Aralık 2018 gününü eşine gönderdiği mektubunda şöyle anlatmıştı: “Ablası Naime’nin arkasına koydum Betül’ümü. Zira annesi öyle istemişti, aynı kabre konsunlar demişti. Naime’nin yüzü gülüyordu. Bir tebessüm vardı simasında, sanki uyanmış ama uyuyormuş gibi yapıyordu. Betül’ümün yüzünde ise bir endişe, hüzün vardı. Üç kez kıbleye çevirdiğim halde başını bana doğru döndürdü. Sizi Allah’a emanet ediyorum dedim yavrularıma. Betül’üme ‘Allah benden de annenden de daha merhametlidir’ dedim. Yüzünü bana dönmeyi bunu söyleyince bıraktı Betül’üm.” Kazadan yaralı kurtulan eşi Hatice Civelek’in yüzde 2 felç olmama ihtimaliyle ayakta kaldığını belirten Enes Civelek, “Ahiret aleminde Cennet çocukları olarak bizi bekleyecek evlatlarımıza kavuşma hayaliyle günlerimizi geçirmeye çalışıyoruz.”

2 YORUMLAR

  1. Enes bey size ve eşınıze, sonsuz merhamet sahibi Rabbim inşallah maddi manevi lütüflar yağdırsın.

    Enes bey unutmayın birde Mahkeme-i Kübra da yargılanacağız… Sizin hakkınıza girenlerden orda inşallah hayli tazminat almaya hak kazanacak, ebediyen harcayacaksınız

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin