3 dönem AKP’ye oy veren esnaf isyan etti: Çocuklarımın yüzüne bakamıyorum

Şırnak’ta esnaf ziyaretleri sırasında DEVA Partisi Ali Babacan’a dert yanan bir esnaf “Bütün bölge halkı aç, işsiz… Üç dönem Ak Parti’ye oy verdim ve artık isyan ediyorum. Çocuklarımın yüzüne bakamıyorum artık. Neden bunu yaşıyoruz? Biz bunu hak etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkan’ı Ali Babacan’ın Şırnak’ta gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri sırasında bir esnafın AKP’ye olan sitemi dikkat çekti.

”BÜTÜN BÖLGE HALKI AÇ, İŞSİZ”

Koronavirüs salgını sürecinde devletten destek göremediklerini belirten esnaf, sorunlarını dinlemeyen kaymakam ve belediye başkanını da eleştirdi. Esnaf derdini Babacan’a şöyle anlattı:

“Bütün bölge halkı aç, işsiz… Hangi ekonomik destek paketi bize destek oluyor? Kaymakam ve Belediye Başkanı’na ulaşamıyoruz. CİMER’e yazı mı yazmamız gerekiyor, illa ki şikâyet mi etmemiz gerekiyor? Biz ne yapacağız? Hangi devlet yetkilisi Cizre’ye gelecek vatandaşı dinleyecek? İntihar mı edelim? Kirada oturuyorum. 14 çocuğum var, hiçbirini okutamıyorum.  Sonra bize diyorlar ki çocuklar serseri olmuş, cahil kalmış, uyuşturucu kullanmış.

Bütün Cizre uyuşturucu batağına girmiş. Şu an benim oğlum uyuşturucu batağına düştü. Gençlerimiz işsiz, hepsi uyuşturucu batağına düşmüş. Cizre’nin bir an önce uyuşturucudan kurtulması lazım. Devlet neden buna çözüm bulmuyor? Biz arıyoruz ilgilenilmiyor. Üç dönem Ak Parti’ye oy verdim ve artık isyan ediyorum. Çocuklarımın yüzüne bakamıyorum artık. Neden bunu yaşıyoruz? Biz bunu hak etmiyoruz.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin