3 aylık bebek ile annesini karantina koğuşuna koydular

Cezaevlerinde Koronavirüs dönemindeki kötü muameleler artarak devam ediyor. Kayseri Bünyan Kadın Kapalı Cezaevi’ndeki karantina koğuşunda 3 aylık bebek annesi ile birlikte tutuluyor.

Konuyu gündeme getiren HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bir annenin 3 aylık bebeğiyle Kayseri Kadın Kapalı Cezaevinde olduğunu açıkladı.

“Pandemide 3 aylık mahpus bebek” diyen Gergerlioğlu, kendine gelen bir mektupta bu durumu anlatıldığını söyledi. Mektuptaki ifadeler ise dikkat çekici: “Karantinada 3 aylık bebeğimiz var, bitince özgürlüğe değil koğuşa gelecek. Ne kadar acı değil mi? 3 aylık bebek annesini tutuklamak bebeği de tutuklamaktır. Pandemide bebek hapsetmek insanlık suçudur” Emine Trabzon, Bünyan cezaevi”

Kayseri Bünyan Kadın Kapalı Cezaevinde tutuklu olan Emine Trabzon, gönderdiği mektupta şu ifadeler yer alıyor:

“Biz Kayseri Kadın Kapalı Cezaevinde bulunmaktayız. Kimimiz bir umut mahkeme beklemekteyiz. Kimimiz netleşmiş cezalarından ötürü gün sayıyoruz. Tabi cezası müebbet olup da gün saymayanlarımız da var kampüsümüzde.” diye başlayan Emine Trabzon, “Karantinada 3 aylık bebeğimiz var, bitince özgürlüğe değil, koğuşa gelecek. Ne kadar acı değil mi? Tarifi olmayan bir acı, unutulmayacak bir acı”

“Şu anda bu çatının altında bir bebeğin olduğunu bilmek inanın acısını tarif edemeyeceğim bir duygunun ıstırabını yaşatıyor her birimize. Pandemi sürecinde hiçe sayılan hayatlarımızın içine bir bebeğin girdiğini bilmek ise ayrı bir hüsran yaşatıyor. Özellikle koronavirüs döneminde bu bebeği buraya hapsetmek insanlık suçudur.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin