Tanju Çolak: ‘Hem yerli hem milli olalım; bu arada ABD’ye gidiyorum, dede olacağım’

AKP iktidarına yakın A Spor kanalında bir programa katılan eski futbolcu Tanju Çolak’ın programda söylediği zıt ifadelerle gündem oldu.

Programda, Türkiye’deki yabancıları istemediğini söyleyen Çolak, ”Bu kadar yabancıyı sevmiyorum. Bu kadar yabancının Türkiye’ye gelmesine gerek yok. Biz bize yeteriz. Hem milli, hem yerli olalım” dedi. Aynı dakika içinde spikerin, “Bu arada dede oluyorsun…” sözlerine ise Çolak, “Evet Amerika’ya gidiyoruz yarın, dede olacağız inşallah” demesi dikkat çekti.

İşte o açıklamalar;

1 YORUM

  1. Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı. Halimizi 2 cümle içinde özetlemiş. “Yerli ve milli olalım. Dede olacağım, Amerika’ya gidiyorum” Biz artık en söylediği, ne yaptığı belli olmayan bir topluma dönüştük. Bunun nedeni de yoğun, çok yoğun, kesif, kokuşmuş cahillik. Tek adama yetki vermeyi demokrasi sanan, kucak açtığını iddia ettiği göçmenleri “Avrupa’nın üstüne salarım” tehdidiyle aslında bir köpek sürüsü gibi görüp aşağılayan, terörle mücadele deyip kendi milletine zulmeden, istihbaratı hainleri tespit etmek yerine masumların izini süren, hazine bakanlığı ekonomiyi çökerten, adalet bakanlığı adalete son çiviyi çakan, eğitim bakanlıkları yasaklı kitap listesi yayınlayan, halkı kendine yardım eden öğretmenleri, insanları silahla kovalayıp aşağılayıp hakaret edip hapislere tıkan harika bir milletiz. Eşimiz menendimiz yok. Her dediğimizin tersiyiz. Ama bu kadar laf yerine Tanju sağolsun 2 cümlede durumu özetlemiş

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin